SKODA: JUBILEUSZ FABII – 1,5 MILIONA JEŹDZI PO ŚWIECIE

Výroba,Škoda Fabia,Škoda Auto a.s,Mladá Boleslav

Z fabryki wyjechał półtoramilionowy egzemplarz drugiej generacji Fabii. Obok Octavii, to najpopularniejszy model Škody, produkowany obecnie w Czechach, Indiach, Rosji i Chinach.

Jubileuszowy egzemplarz został wyprodukowany w fabryce w Mladá Boleslav i wyposażony jest w silnik wysokoprężny 1.2 TDI. Biorąc pod uwagę produkcję Fabii pierwszej generacji, która zadebiutowała na rynku w 1999 roku i przez osiem lat trafiła do 1 788 063 klientów, łączna produkcja dwóch generacji Fabii to 3 253 817 sztuk.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Lepszym wynikiem w historii Škody może się pochwalić tylko Octavia, której trzy generacje trafiły łącznie do 3 984 821 klientów.

– Fabia to kluczowy model dla sukcesu firmy. Wyprodukowanie 1,5 miliona egzemplarzy Fabii od 2007 roku to dowód na olbrzymią popularność tego modelu i zaufanie, jakim cieszy się on wśród klientów. W Europie i na wielu innych rynkach światowych – zauważa dyrektor generalny Škody, Winfried Vahland.

Výroba,Škoda Fabia,Škoda Auto a.s,Mladá Boleslav

Fabia to kompaktowe wymiary nadwozia i jednocześnie przestronne, praktyczne wnętrze, a także przemyślane rozwiązania i niskie zużycie paliwa. Dorzucając do tego zaawansowaną technologię i atrakcyjną cenę – to sprawia, że odnosi sukces rynkowy.

Obecna generacja Škoda Fabia oferowana jest jako pięciodrzwiowy hatchback, przestronne kombi, wszechstronna odmiana Scout, sportowy model RS oraz wyjątkowo oszczędna wersja GreenLine, która zużywa średnio 3,4 l/100 km przy emisji CO2 na poziomie 88 g/km. Ponadto Fabia dostępna jest w wielu wersjach specjalnych, na przykład Monte Carlo, która odwołuje się do bogatego, bo aż 112-letniego, sportowego dziedzictwa marki.