SKODA JUŻ OFICJALNIE MISTRZEM IRC

Škoda oraz kierowcy Fabii Super 2000 zostali oficjalnie uhonorowani tytułem mistrza IRC (Intercontinental Rally Challenge) 2011. Skoda zwyciężyła w kategorii Producentów już drugi rok z rzędu, a Andreas Mikkelsen zajął pierwsze miejsce w kategorii Kierowców w sezonie.

Drugie i trzecie miejsce także przypadło także kierowcom Fabii Super 2000 – Janowi Kopecký’emu i Juho Hänninenowi. Co więcej, Juho Hänninen i Mikko Markkula z zespołu Red Bull Škoda, po raz pierwszy w historii otrzymali tytuł Mistrza Świata w kategorii SWRC. W ten sposób, rok 2011, w którym czeska marka świętuje 110-letnią obecność w motorsporcie, stał się najbardziej udanym rokiem w całej historii.

Kierowcy prowadzący Fabię Super 2000 dominowali aż w ośmiu z jedenastu tegorocznych rajdów rozegranych w ramach IRC, zgarniając całe podium w trzech z nich: Rajdach Azorów, Czech (Barum) i Cypru. Mikkelsen triumfował w Szkocji i na Cyprze, Kopecký w Czechach i na Węgrzech, Hänninen na Wyspach Kanaryjskich, na Ukrainie i w Rajdzie Azorów, natomiast Freddy Loix zwyciężył w Belgii.

Andreas Mikkelsen przybywał do mety na pierwszej pozycji aż w 38 odcinkach specjalnych.