SKODA: JUŻ WKRÓRCE OTWARCIE NOWEGO MUZEUM

Prace wykończeniowe nowego Muzeum Škody dobiegają końca. Jego otwarcie przewidziano na 26 listopada 2012 roku. Nowe muzeum, zlokalizowane w Mladá Boleslav, stanowi wizytówkę marki.

Całkowita renowacja obiektu trwała łącznie dziewięć miesięcy. Zmiany mają na celu zaprezentowanie zwiedzającym historii marki od początków jej istnienia. Nowe muzeum znajduje się na powierzchni 1 800 m2.

– Škoda to jedna z najstarszych marek samochodowych o bardzo bogatej historii. Nowe muzeum stanowi więc naszą wizytówkę, która ma zachwycić każdego gościa – mówi Winfried Vahland, prezes marki.

Obiekt zlokalizowany jest w jednym z oryginalnych budynków fabrycznych Producenta. To sprawia, że Škoda obecnie jako jedyna marka samochodowa przedstawia swoją historię w zabytkowych halach produkcyjnych.

– Chcemy przedstawić dzieje firmy w innowacyjny sposób, za pomocą nowoczesnych prezentacji, lecz w autentycznym kompleksie budynków – dodaje Vahland.

Budynek fabryczny, w którym znajduje się muzeum, zachowuje swój zabytkowy styl, lecz został uzupełniony o nowoczesną infrastrukturę. Innowacyjne instalacje elektryczne, oświetlenie czy system klimatyzacji zapewnią komfort i bezpieczeństwo zwiedzających.

Kolekcja została podzielona na trzy różne obszary tematyczne: tradycja, rozwój i produkcja. Oprócz statycznych wystaw w obiekcie znajdą się także elementy interaktywne oraz prezentacje audiowizualne. Wszystko po to, by przedstawić historię firmy w możliwie jak najlepszy sposób.

Ponadto, hala „Laurin & Klement” o powierzchni 930 m2 umożliwia wyjątkowo elastyczne wykorzystanie i zostanie przeznaczona na specjalne wystawy lub prezentacje.

Nowe Muzeum Škody posiada także firmowy sklep z pamiątkami oraz restaurację.