SKODA: MODEL CITIGO NAJLEPSZY W TEŚCIE FLOTOWYM

citigo_pts

Skoda Citigo została uznana za najlepsze auto dla firm w segmencie A podczas Profesjonalnego Testu Flotowego. Wyróżnienie przyznawane jest przez osoby zajmujące się zarządzaniem pojazdami w przedsiębiorstwach.

Organizatorem PTF była FlotaAutoBiznes i Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych. Citigo triumfowała w segmencie małych aut, głównie dzięki relacji kosztów użytkowania do jakości oraz wysokiej wartości rezydualnej.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Zdaniem menedżerów flot, pojazd dysponuje najlepszą widocznością w swoim segmencie. Wysoko oceniono także działanie hamulców i skrzyni biegów najmniejszego modelu z gamy Škody.

Profesjonalny Test Flotowy to jedno z najbardziej obiektywnych porównań samochodów firmowych. Wykonują go menedżerowie flot – członkowie Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych, zatem najwięksi fachowcy w tej dziedzinie w Polsce.

Test rozpoczyna się od nominacji aut za pośrednictwem specjalnie przygotowanych ankiet, przez ponad 200 menedżerów flot z całej Polski. Samochody, które uzyskały najwięcej głosów są kwalifikowane do części praktyczniej. Ocenie podlegają typ nadwozia, gama silników i dostępne wersje wyposażenia.

Na końcowe rezultaty Profesjonalnego Testu Flotowego wpływa wiele czynników: ocena kosztów, na którą składają się cena zakupu (detaliczna), wartość rezydualna na podstawie danych dostarczanych przez EurotaxGlass’s czy opłaty za przeglądy, a także praktyczne testy, które miały miejsce w warunkach „bojowych”, czyli na ulicach Warszawy i okolic.

Menedżerowie oceniali wiele elementów, m.in. zawieszenie, reprezentatywność, pojemność bagażnika, przyspieszenie. Wykonano kilkaset jazd, do każdego pojazdu wsiadło minimum siedmiu kierowców. Wszystko sumowano za pomocą specjalnie dobranych współczynników.