SKODA: NOC MUZEÓW W CZTERECH MIASTACH

noc_muzeow_2013a

Dziś 10. edycja Nocy Muzeów. Wśród licznych atrakcji, w wybranych miastach Polski są również te rekomendowane i przygotowane przez organizatora programu „Škoda.Wiesz co dobre!”. Ciekawie będzie także w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

W Warszawie, znakiem rozpoznawczym Nocy Muzeów są zabytkowe autobusy, m.in. tzw. „ogórki”. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej ożywia na tę noc eksponaty muzealne, stojące w zaciszach zajezdni. Skoda zaprasza do przejażdżki ulicami stolicy.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Dodatkowo, w warszawskim Muzeum Techniki zwiedzających przywita wystawa AMAZING PARTS. Zostaną na niej zaprezentowane formy użytkowe, które powstały z elementów najnowszej Škoda Octavia.

W Gdańsku wszyscy fani motoryzacji będą mogli bezpłatnie skorzystać z wyjątkowej „muzealnej taksówki”. Samochody z lat 60 i 70 – w tym także Škody – kursować będą po dwóch ustalonych trasach, w obrębie Gdańska. Samochody zapewnia Automobilklub Morski – sekcja pojazdów zabytkowych.

Program „ŠKODA.Wiesz co dobre!” w czterech miastach Polski: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i w Krakowie rekomenduje też miejsca szczególnie warte odwiedzenia.

Aby dobrze rozplanować swoją trasę zwiedzania, dla wszystkich uczestników Nocy Muzeów, czeka specjalnie stworzona na tę okazję aplikacja (ww.wieszcodobre.pl/noc-muzeow). Umożliwia ona zapoznanie się z pełnym programem wydarzeń oraz zawiera wszystkie rekomendacje programu.

Korzystanie z aplikacji użytkownik rozpoczyna od określenia miasta, w którym spędzi Noc Muzeów. Następnie precyzuje kategorie, które go interesują: sztuka, kultura, muzyka, film, historia, technika, dla dzieci lub militaria. Przy wyznaczaniu trasy zostają uwzględnione wszystkie imprezy, wydarzenia, wystawy w ramach wybranych kategorii. Spośród wszystkich przedstawionych propozycji, użytkownik wybiera te, w których chce uczestniczyć. Po ostatecznym zatwierdzeniu listy, w aplikacji wyświetla się szczegółowy plan zwiedzania.

MUZEUM SPORTU ZAPRASZA

Zaproszenie przysłało nam tez Muzeum Sportu, gdzie przewidziana jest m. innymi wystawa samochodów zabytkowych i historycznych. W Centrum Olimpijskim zobaczyć m. innymi będzie można auta, które uczestniczyły w tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo Historique: Fiaty 125p Romualda Chałasa i Robarta Burcharda, a także wiele innych ciekawych eksponatów.

Zapraszamy już od godziny 17.30.