SKODA: NOWE WSPARCIE 4X4 DLA TOPR-U

Sk_topr2

Ekipa ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego rozszerzyła swoją flotę o nowe wsparcie techniczne w postaci aut: Škoda Octavia Combi i Yeti Outdoor – oba z napędem 4×4.

Katarzyna Misztal, Specjalista ds. marketingu i PR Skoda Polska, wręczyła klucze do aut Naczelnikowi TOPR, Janowi Krzysztofowi.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Przekazane auta powstały z myślą o przemieszczaniu się w wymagających warunkach, cieszymy się więc, że będą mogły sprostać niejednemu wyzwaniu, jednocześnie przyczyniając się do wzrostu bezpieczeństwa w górach. Jesteśmy dumni z tego, że od 11 lat możemy wspierać Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe tworząc jego flotę – powiedziała Katarzyna Misztal.

– Setki razy w roku wyruszamy na akcje ratownicze po górskich bezdrożach. Zapoznaliśmy się już z nowymi modelami, jesteśmy pewni, że sprawdzą się w wymagających warunkach naszej pracy – mówi Naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Jan Krzysztof.

Wybór modeli nie był przypadkowy. Ratownicy doceniają off-roadowy styl Škody Yeti, jej przestronne wnętrze oraz oszczędny i dynamiczny silnik. Pomocna będzie także Octavia Combi, której napęd został skonstruowany tak, by sprawdzić się zarówno na nieutwardzonych lub śliskich drogach, jak też górskich serpentynach.

Škoda Polska wspiera działania TOPR od 2003 roku. Pierwszymi autami, jakie zostały przekazane, były Octavia w wersji 4×4 i Octavia Scout. Aktualnie we flocie TOPR jest 8 samochodów marki, gotowych ułatwiać pracę ratownikom, a co najważniejsze – nieść pomoc w najtrudniejszych warunkach górskich.

Sk_topr