SKODA: OCTAVIA COMBI CZYLI UDANE WAKACJE

S 1_octavia_combi3

Wakacyjne wyjazdy to czas odpoczynku dla podróżujących i wytężonej pracy ich samochodów. Podróże całej rodziny na długich dystansach są najbardziej wymiernym i wnikliwym sprawdzianem wszystkich najważniejszych cech samochodu.

Do sukcesu potrzeba wnętrza, zdolnego zapewnić wygodę i komfort przez długi czas, pojemnego i przemyślanego bagażnika oraz oszczędnego silnika. Kryteria te spełnia np. nowa Škoda Octavia Combi.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Już samo wejście do środka zapowiada, że będzie to dobrze spędzone kilka godzin. Kabina nowej generacji urosła w każdą ze stron. Na brak miejsca nie może narzekać żadna z piątki podróżujących osób. Poczucie komfortu zapewniają wygodne, ergonomiczne fotele.

Czas podróży umili łatwy w obsłudze zestaw multimedialny z możliwością podłączenia urządzeń zewnętrznych i doskonała jakość dźwięku płynącego z głośników. W czasie wakacji największym zmartwieniem pozostaje bagażnik – Octavia Combi, ze swoją pojemnością 610 litrów, zaspakaja potrzeby całej rodziny.

S 2_octavia_combi

Jak przystało na producenta reklamującego się hasłem „Simply clever” konstruktorzy zadbali o możliwość efektywnego, pełnego wykorzystania przestrzeni bagażnika: znajdziemy w niej wiele schowków, zaczepów i siatki, pozwalające bezpiecznie przewieźć ładunek każdej wielkości. Duże, praktyczne schowki pojawiają się także we wszelkich zakamarkach w kabinie, pozwalając zabezpieczyć butelki wody, telefony i mapy przed przemieszczaniem.

Jednym z najważniejszych składników wakacyjnego budżetu jest koszt dojazdu, który z roku na rok rośnie, za sprawą drożejącego paliwa. Octavia posiada wydajne jednostki napędowe. Najoszczędniejsze z silników są w stanie uzyskać wynik 3,5 litra zużycia paliwa na 100 km jazdy w trasie (dane fabryczne), co przekłada się na zasięg 1429 kilometrów!

S 3_octavia_combi2

Na jakość podróży wpływa też bezpieczeństwo, które w wypadku tego modelu zostało potraktowane wyjątkowo poważnie. Nowa Octavia może dysponować wieloma zaawansowanymi systemami elektronicznymi, jak aktywny tempomat, hamulec antykolizyjny czy funkcja rozpoznawania zmęczenia kierowcy (Driver Activity Assistant). Wspólnie, systemy te pozwolą zapobiec niebezpiecznym sytuacjom na drodze – jeśli jednak taka nastąpi, bezpieczeństwo osób w kabinie gwarantuje najwyższy możliwy wynik pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Podróż Škodą Octavia Combi będzie beztroska i komfortowa. Niezależnie, czy będzie to wypad nad podmiejski zalew, czy nad Morze Śródziemne.