SKODA: OCTAVIA I RAPID W WERSJI GREENLINE

Sko 1_rapid1

Do linii przyjaznych środowisku modeli Škody GreenLine dołączyły dwa nowe modele: Rapid i Octavia. Od 2009 roku “zielone” modele potwierdzają ambicje marki w dążeniu do ochrony środowiska.

Skoda w swoich proekologicznych modelach stawia na rozwiązania, które mają bezpośredni wpływ na ograniczenie emisji szkodliwych gazów, a zarazem potrafią być dużo tańsze niż bardziej skomplikowane konstrukcje innych producentów.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Rapid, dostępny zarówno, jako elegancki Liftback jak i innowacyjny Spaceback, wyposażony jest w ekonomiczny silnik 1.6 TDI o mocy 90 KM. Jego wydajność jest wspomagana przez opony o zmniejszonych oporach toczenia, specjalny przedni grill, zaprojektowany z myślą o obniżeniu oporu aerodynamicznego oraz funkcję Start-Stop i odzyskiwania energii.

Efektem pracy specjalistów jest wynik zużycia paliwa – zaledwie 3,8 l/100 km w cyklu mieszanym, na który składają się wyniki 4,5 l/100 km w warunkach miejskich i 3,4 l/100 km w pozamiejskich. Emisja CO2 w cyklu mieszanym wynosi 99 g/km, co odpowiada wynikom osiąganym przez dużo droższe samochody hybrydowe.

Sko 2_rapid2

Niskie zużycie paliwa nie odbywa się kosztem obniżenia komfortu – producent zadbał o optymalne wyposażenie. Dlatego też Rapid GreenLine posiada zdalne sterowanie centralnego zamka, przednie reflektory przeciwmgłowe, ekran Maxi-DOT, przyciemniane tylne szyby, lakierowane klamki i lusterka zewnętrzne oraz chromowane elementy kabiny. Tylko dla tej wersji jest zarezerwowana opcja aerodynamicznego tylnego spojlera, który przyczynia się do dalszej poprawy aerodynamiki tego modelu.

Octavia GreenLine – w wersjach Liftback i Combi – zasilana jest jednostką 1.6 TDI z mocą podniesioną do 110 KM. Wersję tę wyróżnia zastosowanie skrzyni biegów o sześciu przełożeniach, opon o obniżonym oporze toczenia oraz funkcji Start-Stop i odzyskiwania energii.

Wysiłki te złożyły się na bezkonkurencyjny wynik zużycia paliwa 3,3 l/100 km w cyklu mieszanym. W cyklach miejskim i pozamiejskim Octavia GreenLine zużywa odpowiednio 3,9 i 3,1 l/100 km, natomiast średnia emisja CO2 wynosi zaledwie 87 g/km.

Sko 3_octavia

Škodę Octavia GreenLine cechuje nie tylko oszczędność, ale i wysoki komfort eksploatacji: specjalnie z myślą o osobach dużo podróżujących, w wyposażeniu standardowym tego modelu znajduje się przygotowanie pod telefon GSM z Bluetooth, czteroramienna kierownica z obsługą telefonu i radia z małym pakietem skórzanym oraz przednie światła przeciwmgłowe z funkcją doświetlania zakrętów CORNER.

Tak atrakcyjnie skonfigurowane edycje dostępne są w niezmiennie przystępnych cenach: dla Rapida wynosi ona 64 100 zł, Octavia startuje od 83 650 zł za wersję Liftback oraz 87 500 zł za Combi. Wersje GreenLine można łączyć z tymi samymi, korzystnymi upustami, co w przypadku pozostałych odsłon modeli Rapid i Octavia.

Ponadto dla modelu Rapid dostępny jest Pakiet Komfort z klimatyzacją Climatic i radiem Blues w promocyjnej cenie, a dla Octavii – Pakiet Amazing zawierający między innymi klimatyzację automatyczną Climatronic, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, tylne światła LED oraz Radio Bolero.