SKODA: OCTAVIA I SUPERB WYGRYWAJĄ W PLEBISCYCIE

superb

Ponad 115 000 czytelników niemieckiego magazynu „Auto Motor und Sport” wybrało modele Octavia i Superb najlepszymi samochodami w swoich klasach. To tylko dwa z wielu wyróżnień, którymi modele te cieszą się w całej Europie.

Octavia została uznana najlepszym importowanym autem kompaktowym, a model Superb – najlepszą limuzyną klasy średniej wśród samochodów niepochodzących z Niemiec. Fabia natomiast zajęła trzecie miejsce w kategorii zagranicznych samochodów małych.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Nowa Octavia, tradycyjnie już najpopularniejsza Škoda w Niemczech, od razu po debiucie trafiła do zestawienia dziesięciu najczęściej rejestrowanych samochodów na tym rynku. W konkursie „Najlepsze auta 2014 roku” 18,4 proc. czytelników wskazało Octavię jako najlepszy model kompaktowy pochodzący z importu. Superb już po raz czwarty z rzędu wygrał swoją klasę, otrzymując aż 22,2 proc. głosów.

SKODA Octavia 2012

W Niemczech czytelnicy magazynów „AUTOStraßenverkehr” oraz „Eltern” uznali a kolei, że nowa Octavia jest najlepszym rodzinnym samochodem roku. Octavia RS jest natomiast najlepszą sportową limuzyną 2013 roku według czytelników niemieckiego magazynu „Auto Bild Sportscars”, natomiast według czytelników rosyjskiego magazynu „Za Rulem” Octavia oferuje najlepszą jakość w stosunku do ceny pośród wszystkich innych modeli na rynku.

W dodatku czytelnicy szwajcarskiego magazynu „Schweizer Illustrierte” przyznali Octavii drugie miejsce w plebiscycie na najpopularniejsze nowe auto w tym kraju.

Poza tym Octavia zdobyła tytuł samochodu roku w Finlandii, Danii i Słowenii, a także na Litwie i Łotwie oraz na rodzimym, czeskim rynku. Co więcej, Octavia trzeciej generacji zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu „Samochód 2014 roku” wraz z sześcioma innymi modelami wybranymi spośród trzydziestu, które wcześniej wyłoniono w półfinale. Ogłoszenie wyników konkursu „Car of the Year 2014” nastąpi na początku marca, kiedy to rozpocznie się salon samochodowy IAA Genewa 2014.