SKODA: POZNALIŚMY CENY NOWEGO MODELU SUPERB

superb-cen1

Skoda ujawniła ceny nowego Superba, czwartej generacji flagowej limuzyny marki. Po raz pierwszy w seryjnym modelu producenta zastosowano reflektory Full LED Matrix.

Auto w wyposażeniu standardowym posiada systemy bezpieczeństwa i funkcjonalności z obszaru Connectivity, które można rozszerzyć z pakietami dodatkowymi.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych w odświeżonej wersji modelu są reflektory Full LED Matrix.

superb-cen2

System wykorzystuje kamerę w przedniej szybie do wykrywania zbliżających się pojazdów, osób i obiektów odbijających światło i automatycznie wyłącza poszczególne jego wiązki, zapobiegając oślepianiu innych użytkowników drogi.

System oferuje dodatkowo funkcję Coming Home / Leaving Home, która automatycznie włącza i wyłącza segmenty reflektorów oraz świateł tylnych podczas wsiadania i wysiadania z samochodu.

Także po raz pierwszy w seryjnym modelu Škody zastosowano aktywny tempomat Adaptive Cruise Control najnowszej generacji, z wyprzedzeniem wykrywający ograniczenia prędkości oraz zakręty na drogach i dostosowujący do nich prędkość auta.

superb-cen3

Nowością jest także asystent awaryjnego zatrzymania Emergency Assist, który w nagłych sytuacjach kieruje samochód na pobocze i zatrzymuje go.

Ewolucja designu

Dynamiczny i elegancki design nowego auta został wzbogacony o przemodelowaną atrapę chłodnicy i ozdobną listwę pomiędzy światłami tylnymi LED. Długość zmodernizowanej flagowej limuzyny zwiększyła się do 4869 mm w wersji hatchback oraz do 4862 w wersji Combi.

Pojemność bagażnika wynosi odpowiednio: 625 l i 680 l.

superb-cen4

Nowe silniki

Nowa Skoda oferuje dwa silniki wysokoprężne 2.0 TDI SCR o mocy 140 kW (190 KM) występujące z 7-biegową skrzynią DSG lub dodatkowo z napędem 4×4 oraz dwa silniki benzynowe 2.0 TSI z automatyczną przekładnią DSG o mocy 140 kW (190 KM) i 200 kW (272 KM) z napędem 4×4.

Jeszcze bezpieczniejszy

Dostępne systemy: Lane Assist – pomagający utrzymać auto w obszarze odpowiedniego pasa ruchu, Sise Assist – udoskonalony czujnik martwego pola o zasięgu do 70 m oraz Front Assist – utrzymujący bezpieczną odległość od pojazdu jadącego z przodu, zapewniają dodatkowe wsparcie dla kierowcy.

Nowy model posiada dodatkowo najnowsze systemy z obszaru Connectivity zwiększające komfort. W wyposażeniu opcjonalnym znajduje się m.in. Vritual Cockpit – cyfrowy zestaw wskaźników oraz trzy systemy multimedialne do wyboru: radio Bolero i system nawigacji Amundsen z 8-calowym wyświetlaczem oraz system nawigacji Columbus z 9,2-calowym wyświetlaczem.

superb-cen5

W wyposażeniu standardowym jest system SmartLink umożliwiający dostęp do aplikacji ze smartfona za pośrednictwem centralnie umiejscowionego wyświetlacza samochodowego.

Ceny promocyjne modelu zaczynają się od 115 850 (2.0 TSI 140 kW/190 KM, skrzynia DSG, wersja Active) do 175 250 zł (2.0 TDI SCR 4×4, 140 kW/190 KM, skrzynia DSG, wersja Laurin & Klement).

Cena promocyjna Combi zaczyna się od 115 850 zł, a kończy na 179 000 zł. Koszt Sportline to 143 600 – 162 750 zł, a combi: 147 350 – 166 500 zł.