SKODA: RAPID JEŹDZI WE FLOCIE GRUPY ŻYWIEC

Sk 1_zywiec2

Flota Grupy Żywiec, która jest jedną z największych w Polsce, powiększyła się o nowe samochody. W ramach kontraktu Škoda przekazała firmie 75 modeli Rapid. Jest to pierwszy w Polsce tak znaczny zakup tego kompaktowego samochodu do firmowego carparku.

Dla zabezpieczenia pełnej mobilności pracowników Grupy Żywiec, przekazanie kluczyków odbyło się w salonie Škoda Auto Wimar w Warszawie.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Przekazane modele Rapid mają pod maską silnik 1.6 TDI o mocy 105 KM i wyposażenie na poziomie Ambition. Jest to samochód oferujący korzystne rozwiązania dla firm. To przestronne, funkcjonalne i oszczędne auto, które charakteryzuje się dobrą relacją jakości do ceny. Żaden inny pojazd tej klasy nie oferuje tyle miejsca na nogi i głowę oraz tak przestronnego bagażnika (550 litrów).

– Zastąpienie 75 pojazdów z obecnej floty Grupy Żywiec nowymi Škodami Rapid jest rozwiązaniem przyjaznym środowisku, gdyż charakteryzują się one o ponad 10 proc. niższą emisją dwutlenku węgla do atmosfery w stosunku do wycofywanych samochodów, jednocześnie nie ustępując ilością miejsca i pozostałymi parametrami technicznymi. Czekamy z niecierpliwością na udostępnienie Škody Rapid w wersji GreenLine, ponieważ w ramach proekologicznej polityki flotowej Grupy Żywiec chcemy stale zmniejszać wpływ naszych samochodów na środowisko, również poprzez właściwy dobór modeli w naszej flocie – mówi Marcin Kryska, Kierownik ds. Rozwoju i Zarządzania Środkami Transportu Grupy Żywiec.

Sk 2_zywiec1

– Cieszymy się, że Grupa Żywiec powiększyła swój carpark o nowy segment samochodów, kontynuując przy tym współpracę z naszą marką. Jestem pewien, że kierowcy modeli Rapid będą użytkować je z satysfakcją, co stanie się bodźcem do kolejnych zakupów w przyszłości – komentował Tomasz Koter, Kierownik Zespołu Sprzedaży Flotowej Škoda.

Współpraca Grupy Żywiec i Škody rozpoczęła się w 2002 roku i obejmuje niemal pełną gamę modeli, m.in. proekologiczne Fabie GreenLine. Na polskich ulicach można obecnie spotkać ponad 1 200 samochodów tej marki jeżdżących w barwach jednego z największych producentów piwa w naszym kraju.

Marka umacnia swoją pozycję lidera sprzedaży flotowej w Polsce. Według wstępnych danych CEPiK, Škoda zamknęła 2012 rok z udziałem rynkowym na poziomie 12,6 proc. oraz 19 067 sztuk zarejestrowanych samochodów na firmy.

Sk 3_zywiec