SKODA: RAPID WYRÓŻNIONY NAGRODĄ RED DOT

¦KODA Rapid

37 ekspertów z jury konkursu „Red Dot Design Award” przyznało jedną z bardziej prestiżowych nagród modelowi Rapid. Auto wyróżniono za proporcje, jasne i czysto wymodelowane powierzchnie oraz ostre linie nadwozia.

Poza wyglądem, model Škody wyróżnia się także funkcjonalnością wnętrza, bogatym wyposażeniem, dobrą ceną i 550- litrowym bagażnikiem.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Rapid jest już szóstym nagrodzonym modelem marki w historii plebiscytu.

– Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. Włożyliśmy mnóstwo pracy i zaangażowania w stworzenie nowego języka stylistycznego marki. Rapid jest pierwszym seryjnym modelem, który wpasowuje się w nowo przyjęte wzornictwo – mówi Jozef Kabaň, szef działu designu Škody.

Podczas konkursu wyróżniono także nowy model Octavia. Samochód doceniono za innowacyjność i projekt „Przemyślanych rozwiązań”, które ułatwiają korzystanie z auta na co dzień.

„Red Dot” jest jedną z najważniejszych nagród wzorniczych na świecie, a jej początki sięgają 1955 roku. Jury przyznaje to wyróżnienie corocznie na podstawie różnych kryteriów m.in. innowacyjności, funkcjonalności, trwałości czy oddziaływania na środowisko naturalne.

W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 1 865 projektantów i architektów, prezentując łącznie 4 662 produkty – to najwięcej w historii tego plebiscytu. Jury oceniło projekty w 19 kategoriach. Ceremonia przyznania nagród odbędzie się 1 lipca 2013 roku w Essen. W dniach 2 -28 lipca wszystkie wyróżnione produkty zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie w „Red Dot Design Museum”.

Sko 2_reddot1