SKODA: REKORDOWA PODRÓŻ MODELU CITIGO CNG

citigo_cng1

Škoda Citigo CNG ustanowiła nowy rekord. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył modelem na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę. Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, średnie zużycie paliwa wyniosło 2,39 kilograma gazu ziemnego na 100 kilometrów.

Jest to o ponad 0,5 kg mniej od danych, jakie podaje producent dla cyklu łączonego według NEFZ, które wynoszą 2,9 kilograma.


Zobacz także:
ECO


– Tym rezultatem pokazaliśmy, co można osiągnąć dobrymi pomysłami, intensywną pracą rozwojową i ciągłą optymalizacją techniczną. Do tego dochodzi udana stylistyka, mała masa własna oraz mały opór aerodynamiczny – powiedział Frank Welsch, Członek Zarządu ds. Rozwoju Technicznego Škody Auto.

Rekord Citigo CNG ustanowiła na przedostatnim etapie pięciodniowej podróży przez dziewięć krajów Europy. Na 515-kilometrowym odcinku, Plattner uzyskał średnie zużycie paliwa 2,04 kilograma na 100 kilometr.

– Citigo świetnie można pokonywać także długie trasy. Czterodrzwiowe auto dało mi wiele radości z jazdy. Nigdy mnie nie zawiodło, można nim zdumiewająco komfortowo podróżować – podkreśla Plattner.

Austriak, mistrz jazdy o kropelce, w pięć dni przejechał z Wenecji do Sztokholmu – łącznie przez dziewięć krajów, od Włoch przez Austrię, Czechy, Węgry, Słowację, Polskę, Niemcy i Danię do Szwecji. Była to podróż ze skrajnymi warunkami: żar z nieba we Włoszech, ulewa w Austrii i niekoniecznie wszędzie autostrada. Na końcu podróży przez Europę, z budżetu 100 euro na paliwo pozostało jeszcze 18 euro i 76 centów…