SKODA: UDANY DEBIUT NA TUNINGOWYM ZLOCIE

Podczas tegorocznego zlotu fanów tuningu, Škoda Auto zaprezentowała dwa nowe samochody – oba oparte na konstrukcji modelu Citigo. Była to rajdowa Citigo Rally oraz niepowtarzalna Citigo DJ Car, wyposażona w mikser i gramofon.

Austriacka miejscowość Reifnitz, leżąca nad jeziorem Wörthersee była gospodarzem kultowego zlotu fanów tuningu już po raz 31. W 2012 roku Škoda, poza zupełnie nowymi modelami Citigo, zaprezentowała również dobrze znaną Fabię S2000, udany samochód rajdowy, który w ubiegłym sezonie przyczynił się do zdobycia wielu zwycięstw.

Koncepcyjna Škoda Citigo Rally to biały samochód z czarnym dachem i dodatkowymi akcentami kolorystycznymi. Masywne zderzaki, duży wlot powietrza i kute, 18-calowe obręcze kół z niskoprofilowymi oponami, to tylko niektóre elementy stylistyczne nadające Citigo rajdowego wyglądu. Z tyłu dominuje centralnie umieszczona rura wydechowa.

Także wnętrze Citigo Rally różni się od “zwyczajnej” wersji. Kierowca i pasażer mają do dyspozycji sportowe, rajdowe siedzenia, a tablica przyrządów została zoptymalizowana pod względem wagi. Konsola centralna jest maksymalnie funkcjonalna i przypomina takie, jakie znajdują się w samochodach rajdowych.

Reakcja osób oglądających model podczas zlotu była bardzo przychylna – rzesze fanów tuningu chciałyby zobaczyć ten koncepcyjny samochód w produkcji seryjnej.

Równie dużą popularnością cieszył się drugi model marki Škoda zaprezentowany na zlocie. Koncepcyjna Citigo DJ Car to prawdziwy mikser na czterech kółkach.

Gościem specjalnym był popularny DJ Tiësto, który miksował swoje utwory na sprzęcie w samochodzie.

Tył tego nieprzeciętnego samochodu może zamienić się w mobilną scenę – to właśnie z tego miejsca megagwiazda, wsparta mocą niemal 100 000 watów, poruszała kilkunastotysięczny tłum fanów muzyki.

Na stoisku Škody w Reifnitz goście mogli spotkać się również z kierowcami załogi Škoda Motorsport: Janem Kopeckým i Juho Hänninenem.