SKODA: UJAWNIONO SZKICE ODŚWIEŻONEGO MODELU KAROQ

Skoda zaprezentowała dwa szkice projektowe odświeżonego modelu KAROQ. Kompaktowy SUV marki został po raz pierwszy zaprezentowany szerszej publiczności w 2017 r.

Teraz model przeszedł stylistyczną i technologiczną ewolucję. Oficjalna prezentacja odświeżonej Skody KAROQ odbędzie się 30 listopada 2021 r. w formacie online.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Pierwszy z dwóch opublikowanych szkiców projektowych przedstawia odświeżony, jeszcze bardziej wyrazisty przód nowej Skody KAROQ. Rzucającą się w oczy zmianą jest powiększony, charakterystyczny grill – jest on szerszy niż u poprzednika i posiada podwójne listwy, a także nowy, sześciokątny kształt z szerokim wlotem powietrza.

W przedstawionych szkicach można zauważyć także, że reflektory są bardziej smukłe, niż w poprzedniej wersji modelu KAROQ i sięgają aż do grilla. Ich dynamiczny wygląd podkreślają przeprojektowane światła do jazdy dziennej, które teraz składają się z dwóch oddzielnych części. Poniżej znajdują się światła przeciwmgielne lub, w wyższym standardzie, osobny moduł LED. Takie umiejscowienie reflektorów umożliwia utworzenie charakterystycznych „czterookich” świateł przeznaczonych do bezpiecznej jazdy po zmroku.

Drugi, odkryty szkic Skody przedstawia zmiany w projekcie tylnej części pojazdu. W modelu KAROQ, oprócz dłuższego tylnego spojlera i wizualnie odświeżonego tylnego zderzaka z czarnym dyfuzorem, światła mają teraz również nowy, ostro zarysowany design. Podobnie jak reflektory z przodu, zostały odchudzone i podkreślają szerokość pojazdu. Znakiem rozpoznawczym Skody stały się już krystaliczne elementy wykończenia tylnych świateł, które dodają wizualnego uroku, zachowując przy tym swój charakterystyczny wygląd w kształcie litery C.

Premiera odświeżonego modelu KAROQ odbędzie się 30 listopada br. w formacie online.