SKODA: WIEMY JAK BĘDZIE NAZYWAŁ SIĘ PIERWSZY ELEKTRYCZNY SUV

W tym roku odbędzie się światowa premiera pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Skody. Ujawniona została jego nazwa – będzie to Enyaq.

Nowa nomenklatura marki łączy literę „E” w odniesieniu do napędów elektrycznych z literą „Q”, charakterystyczną dla swojej gamy crossoverów.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Enyaq będzie pierwszym seryjnie produkowanym samochodem producenta opartym na modułowej platformie dla samochodów elektrycznych MEB. Nazwa pochodzi od irlandzkiego imienia Enya oznaczającego „źródło życia”. Imię to ma celtyckie korzenie i jego pierwotne znaczenie to również „esencja”, „duch”. Wielopłaszczyznowość nazwy oddaje złożony charakter nowego SUV-a. Elektryczny pojazd wyróżniać się będzie temperamentem.

Nowa Skoda będzie kolejną z serii ponad dziesięciu zelektryfikowanych modeli marki, które zostaną zaprezentowane do końca 2022 roku. Już w ubiegłym roku została wprowadzona nowa linia elektrycznych i hybrydowych aut sygnowanych znakiem iV. Na polskim rynku dostępne jest już elektryczne Citigo-e iV oraz Superb iV z hybrydowym silnikiem. Akumulator można ładować przy wykorzystaniu zewnętrznego źródła energii elektrycznej.