SKODA: YETI ZWYCIĘŻA W RAPORCIE NIEZAWODNOŚCI

Škoda Yeti okazała się najbardziej bezawaryjnym autem według raportu niezawodności GTU oraz w badaniach Which?

Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTU) skomponowało listę modeli, które uzyskały najlepszą ocenę pod względem niezawodności.

Wyniki dotyczyły samochodów maksymalnie 3-letnich z podziałem na segmenty. Do stworzenia rankingu wykorzystano dane z ponad 5 mln pojazdów, które zostały sprawdzone w przeciągu ostatnich dwóch lat. Yeti została wyróżniona pierwszym miejscem w kategorii samochodów terenowych.

Model ten osiągnął bardzo niski poziom usterkowości, wynoszący zaledwie 1,8 proc. Jest to najlepszy rezultat w całym zestawieniu. Škoda Yeti zwyciężyła w rankingu GTU już drugi raz z rzędu.

Samochód został wyróżniony także przez Which? Awards. Jest to największe, niezależne brytyjskie badanie przeprowadzane wśród właścicieli samochodów. Do tegorocznej edycji konkursu zaangażowano aż 47 000 kierowców różnych pojazdów. Najbardziej bezawaryjnym autem okazał się model Yeti z silnikiem benzynowym.

Terenowa Škoda charakteryzowała się niezawodnością na poziomie 98 proc. i osiągnęła najlepszy wynik spośród wszystkich badanych aut.

Yeti zadebiutował na rynku w 2009 roku. Samochód dostępny jest z silnikami benzynowymi: 1.2 TSI (105 KM), 1.4 TSI (122 KM), 1.8 TSI (160 KM). Jednostka wysokoprężna 2.0 TDI CR DPF oferowana jest w trzech wariantach mocy: 110 KM, 140 KM lub 170 KM.