SKODA: Z MISJĄ DLA DZIECI DO ŚW. MIKOŁAJA

Škoda wraz z pasjonatem motoryzacji Waldemarem Florkowskim i dziennikarzem Bartłomiejem Juszczakiem wyruszyła do Laponii na spotkanie z Mikołajem, by pomóc dzieciom z Domu Dziecka w Łodzi.

Misja Laponia to akcja charytatywna, której celem jest pomoc dzieciom, podopiecznym fundacji „Dom w Łodzi”. Jej inicjatorem jest Waldemar Florkowski, który wraz z Bartłomiejem Juszczakiem wyruszył 17 grudnia do siedziby Mikołaja na Kole Podbiegunowym w Rovaniemi. Škoda, jako sponsor techniczny akcji, udostępniła do tego zadania najbardziej odpowiedni ze swoich modeli – Yeti.

Specjalnie przygotowany do tego zadania model Yeti w wersji Elegance wyposażony została w 2-litrowy silnik TDI o mocy 170 KM. Napęd na 4 koła, sprzęgło Haldex oraz 6-biegowa, manualna skrzynia biegów to elementy, które z pewnością przydadzą się podczas jazd po bezdrożach. Auto ten charakteryzuje się także niezawodnością, co sprawia, że można na nim polegać w każdych warunkach.

Trasa Misji Laponia ma łączną długość ponad 4 000 km i przebiega głównie przez zaśnieżone tereny Skandynawii. Załoga część drogi będzie musiała także pokonać promem. Po dotarciu do Rovaniemi, Waldemar Florkowski i Bartłomiej Juszczak spotkają się z Mikołajem i wręczą mu drobne podarunki. Po powrocie do kraju zespół przekaże prezenty zafundowane przez sponsorów dla Domu Dziecka w Łodzi.

W domu przy ul. Wierzbowej mieszka dziewięcioro podopiecznych: Ola, Juleczka, Edytka, Przemek, Adaś, Dawid, Kuba, Sylwek i Marcinek. Mają od 3 do 17 lat.

– Celem Misji Laponia jest, aby każde dziecko dostało prezent. Chcemy, żeby wszyscy podopieczni otrzymali dostosowaną do własnych potrzeb Gwiazdkę – mówi Waldemar Florkowski.

Powrót uczestników Misji Laponia do Łodzi planowany jest na 22 grudnia. Przebieg misji można śledzić na bieżąco na stronie www.misjalaponia.pl oraz na profilu na Facebooku.