SMAILO: NAWIGACJE Z WIĘKSZYMI EKRANAMI

Na rynek weszła nowa seria urządzeń nawigacyjnych marki Smailo wyposażonych w ekrany o podwyższonej rozdzielczości: pięciocalowy HDx 5.0 Photo i siedmiocalowy HDx 7.0 Mondo. Pierwszy został wyposażony w aparat i kamerę video oraz dwa wejścia na kartę SD, dzięki czemu można równocześnie korzystać z nawigacji i robić zdjęcia.

Natomiast drugi bez problemu zamieni się w przenośne kino domowe. Oba modele są wyposażone w najnowszą wersję AutoMapy Polska XL z funkcją AutoMapa Traffic.

Zdjęcia z wakacji to zazwyczaj jedna z ulubionych pamiątek, jednak rzadko mamy możliwość sfotografować samą podróż – robienie zdjęć zwykłym aparatem jest niebezpieczne, tak samo jak rozmawianie przez telefon bez zestawu głośnomówiącego. Dlatego Smailo HDx 5.0 Photo został wyposażony w aparat fotograficzny i kamerę wideo, a dzięki dwóm wejściom na karty SD urządzenie może równocześnie obsługiwać nawigację i robić zdjęcia z trasy.

Natomiast nawigacja do samochodu rodzinnego powinna spełniać takie same wymagania jak on: być w komfortowym rozmiarze i zapewnić przyjemną podróż. Siedmiocalowy wyświetlacz Samilo HDx 7.0 Mondo pozwala na wygodną obsługę nawet w dużym samochodzie rodzinnym, a w przypadku natrafienia na korek lub dłuższego postoju urządzenie może zamienić się w przenośne kino.

Bezproblemowa podróż

Również inne elementy zostały ulepszone w stosunku do wcześniejszych modeli. Nowe urządzenia posiadają odbiornik GPS najnowszej generacji, dzięki czemu szybko łapią sygnał i nie gubią go nawet po wyjechaniu z długiego tunelu. Wzmocniona obudowa sprawia, że urządzenie jest odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne, a moduł Bluetooth umożliwia przekształcenie nawigacji w zestaw głośnomówiący, co docenią osoby często korzystające z telefonu w samochodzie. Polecenia głosowe, MP3 i audio-booki są przenoszone do systemu stereo samochodu za pomocą nadajnika FM. W zestawie znajduje się również kalkulator, kalendarz, gry, e-book reader.

Po mieście bez korków

Smailo HDx 5.0 Photo i 7.0 Mondo posiadają certyfikat programu nawigacyjnego AutoMapa. Dzięki funkcji Bluetooth DUN istnieje możliwość korzystania z jego pełnej funkcjonalności w tym aplikacji AutoMapa Traffic, która umożliwia kierowcy otrzymywanie informacji o aktualnej sytuacji na drodze. Omijając korki można zaoszczędzić sporo czasu, dlatego rozwiązanie to jest dużym udogodnieniem zwłaszcza dla osób często korzystających z nawigacji: zawodowych kierowców, przedstawicieli handlowych, kurierów itp.

Urządzenie posiada również odblokowany system operacyjny, co pozwala na samodzielne instalowanie dowolnych aplikacji. Dzięki temu np. wybór programu do nawigacji od początku leży w gestii użytkownika.