SMART: NOWA RODZINA EQ JUŻ DOSTĘPNA U DEALARÓW

W salonach w Polsce można już zamawiać nowego smarta EQ. Elektryczny napęd stanowi i niewielkie wymiary świetnie sprawdzą się w mieście.

Samochód zyskał bardziej dynamiczny design, jest też bogatszy pod względem wyposażenia.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Akumulator o pojemności 17,6 kWh pozwala przejechać na jednym ładowaniu do 135 km (cykl WLTP). Nowe auto jest oferowane w wersjach fortwo, fortwo cabrio lub forfour.

Wersje oferują zrównoważoną, kompleksową koncepcję elektromobilności w mieście. Z zewnątrz wyróżnia je nowy design z przeprojektowaną kratą wlotu powietrza. Na życzenie smart jest oferowany z całkowicie LED-owymi reflektorami.

W kabinie pojawiły się dodatkowe schowki oraz nowa generacja systemów informacyjno- rozrywkowych. Nowością jest też aplikacja ready to na smartfon, która pozwala na sprawdzenie informacji dotyczących samochodu, ładowania, parkingu, wskazówek na temat dojazdu czy łatwe odnalezienie drogi do auta.

W pełni elektryczny napęd to 82-konny silnik, który generuje wysoki moment obrotowy, zapewniając płynne przyspieszenie. Przykładowo, wersja fortwo przyspiesza od 0 do 60 km/h w 4,9 sek., a jej prędkość maksymalną ograniczono do 130 km/h. Dodatkową wygodę zapewnia automatyczna (jednostopniowa) przekładnia.

Akumulator litowo- jonowy o pojemności 17,6 kWh oferuje zasięg, zależnie od specyfikacji, od 120 do 135 km (cykl WLTP). W ograniczeniu zużycia energii elektrycznej pomaga tryb Eco. Opcjonalna ładowarka o mocy 22 kW pozwala naładować baterię od 10 do 80 proc. w niecałe 40 minut.

Zamawiając nowego smarta EQ, można łatwo i szybko skonfigurować egzemplarz dopasowany do swoich potrzeb. Model występuje w czterech liniach wyposażenia: pure, passion, pulse oraz prime. Ponadto klienci mogą wybrać jeden z trzech pakietów wyposażenia: Advanced, Premium lub Exclusive.

Standardowe wyposażenie każdego smarta obejmuje m.in.: automatyczną klimatyzację, radio cyfrowe DAB, tempomat, aktywnego asystenta hamowania (Active Brake Assist), fotel kierowcy z regulacją wysokości oraz pokładową ładowarkę AC o mocy 4,6 kW.

Wyjściowa cena nowego smarta EQ fortwo w Polsce wynosi 96 900 zł. Czterodrzwiowy EQ forfour kosztuje od 98 400 zł, a kabriolet EQ fortwo cabriood 110 700 zł.

Szczególną atrakcją w gamie modelu będzie specjalna edycja smarta EQ o nazwie edition 1, wyróżniająca się m.in. 16-calowymi lekkimi obręczami kół Brabus w kolorze czarnym oraz czarnymi akcentami karoserii. Edycja ta będzie dostępna do sierpnia 2020 r.