SMARTGPS: TABLETY DEDYKOWANE NAWIGACJI JUŻ W POLSCE

SmartTAB 1_4G

Producent nawigacji samochodowych oferowanych pod marką SmartGPS wprowadza na Polski rynek dwa rodzaje tabletów: SmartTab 3G oraz SmartTab 4G.

Obydwa zawierają zainstalowany system nawigacyjny MapaMap ze szczegółową mapą Polski oraz oferują wszystkie niezbędne funkcje wymagane od nowoczesnego multimedialnego tabletu.


Zobacz relacje z poprzednich wypraw w dziale:
GPS / AUDIO


Tablet SmartTAB 4G to urządzenie posiadające wyjątkowo, jasny i kontrastowy wyświetlacz 7 cali oraz wbudowany moduł 3G/GSM DUAL SIM. Dzięki możliwości zainstalowania 2 kart SIM tablet oferuje jednoczesny dostęp do bezpłatnego internetu (na przykład dzięki Areo2) oraz rozmów telefonicznych i SMS-ów. Dodatkowe wyposażenie to port WiFi, Bluetooth, radio FM, a także przednia i tylna kamera. Urządzenie napędza procesor Dual Core 1,2 GHz z 1 GB pamięci RAM pracujący pod kontrola systemu operacyjnego Android 4.1.

Wbudowany moduł GPS oraz zainstalowany system nawigacji MapaMap umożliwia wykorzystanie tabletu do nawigacji samochodowej po Polsce. W zestawie znajduje się także uchwyt i ładowarka samochodowa co czyni z niego urządzenie w pełni dedykowane do nawigacji. Tablet od frontu prezentuje się w kolorze czarnym natomiast tył zaopatrzony jest w aluminiową obudowę. Sugerowana cena detaliczna tego rozwiązania to 499 zł.

SmartTab3G 2

Tablet SmartTab 3G oferowany jest w 2 wersjach kolorystycznych czarnej i białej. W sugerowanej cenie detalicznej 399 zł producent oferuje 7 calowy tablet z dwurdzeniowy procesorem 1 GHz oraz pamięcią RAM 512 MB zarządzany przez system operacyjny Android 4.2. Urządzenie posiada wbudowany moduł komunikacji 3G/GSM, który umożliwia dostęp do Internetu, rozmowy telefoniczne oraz wysyłanie SMS-ów. Możliwości komunikacji dopełniają moduły WiFi oraz Bluetooth. SmartTab 3G posiada radio FM, przednią i tylną kamerę, a wbudowany moduł GPS oraz zainstalowany system nawigacyjny MapaMap umożliwia wykorzystanie tabletu do nawigacji GPS i planowania podróży.

Obydwa modele tabletów SmarGPS oferują dostęp do internetu za pomocą moduł 3G/GSM. Dzięki temu zainstalowany w nich system nawigacyjny MapaMap for AndroidTM może korzystać z systemu informacji o korkach i ostrzegać użytkowników o niebezpiecznych zdarzeniach na polskich drogach.