SOLARIS: NOWE URBINO WYJECHAŁY NA ULICE BYDGOSZCZY

Pięć przegubowych autobusów Solaris Urbino nowej generacji wyjechało ostatnio na ulice Bydgoszczy. Miejscowy MZK po raz pierwszy zakupił najnowszą wersję pojazdów tej marki.

Kolejne trzy autobusy, tym razem w wersji 12-metrowej, producent dostarczy do miasta w połowie sierpnia.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

Bydgoskie MZK jest klientem firmy Solaris od 2012 roku i od tej pory Solaris dostarczył do przewoźnika niemal 80 autobusów o różnych długościach. Wraz z ostatnią dostawą na ulicach Bydgoszczy zadebiutowały Solarisy nowej generacji, czyli pojazdy miejskie o lekkiej i trwałej konstrukcji.

Nowoczesne Urbino, które wzmocniły flotę przedsiębiorstwa MZK Bydgoszcz, zostały wyposażone w ekologiczny i zapewniający dynamikę jazdy silnik spełniający normy emisji spalin Euro 6, sprzężony z automatyczną skrzynią biegów. Technologia budowy autobusu zapewni pasażerom komfortową podróż i wysoką estetykę wykończenia, zaś przewoźnikowi niższe koszty eksploatacji i łatwość serwisowania.

Zadbano o przestronne, jasne wnętrze, wyposażone w szersze i wyższe drzwi, większe szyby oraz LED-owe oświetlenie. Przestrzeń pasażerska pomieści też więcej miejsc siedzących – w autobusie przegubowym znajdują się 42 siedzenia, w tym 18 umieszczonych bezpośrednio na podłodze, czyli bez konieczności pokonywania dodatkowych stopni. Na pokładzie wersji 12-metrowej na miejscach siedzących może jechać 26 pasażerów.

Klimatyzowane Solarisy zostały wyposażone w praktyczne ładowarki USB, nowoczesny system informacji pasażerskiej. Z komfortu skorzystają także kierowcy, dla których zaprojektowano wygodne i ergonomiczne miejsce pracy, wyposażone w osobną klimatyzację i usprawnienia takie jak monitoring czy kamery cofania.

Intencją konstruktorów Solarisa nowej generacji było stworzenie pojazdu, który swoim niebanalnym wyglądem i atrakcyjnym wnętrzem zachęci do częstego korzystania z komunikacji publicznej. Bezpieczne i ekologiczne nowe Urbino to autobus przyszłości.

Fot.: MZK Bydgoszcz