SOLARIS: NUMER 222 W WINERTHUR W SZWAJCARII

222_solaris

222 autobusem Solaris na rynku w Winterthur jest Urbino 12. Przekazanie jubileuszowego Solarisa stanowi kontynuację współpracy z Miejskimi Zakładami Autobusowymi Stadtbus Winterthur, która sięga 2002 roku.

W pełni niskopodłogowy Urbino 12 to 222 Solaris na szwajcarskim rynku. Martin Gruber, Członek Zarządu Solaris Bus & Coach, oficjalnie przekazał pojazd Członkowi Rady Miasta i Dyrektorowi Departamentu Usług Komunalnych Miasta Winterthur, Matthiasowi Gfellerowi oraz Dyrektorowi Stadtbus Winterthur, Thomasowi Nideröstowi.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Firmę Solaris z Winterthur łączy długoletnia współpraca, która rozpoczęła się przekazaniem pierwszego autobusu (Urbino 12) ponad 10 lat temu, będącego jednocześnie pierwszym pojazdem polskiego producenta na szwajcarskim rynku.

Jubileuszowy Solaris stał się jednym z 58 pojazdów spod znaku zielonego jamnika, jakie Stadtbus Winterthur posiada w swojej flocie. Oprócz 30 standardowych autobusów Urbino 12 i przegubowych Urbino 18 jeździ również 10 przegubowych trolejbusów Trollino 18.

– Przekazanie 222 Solarisa w Szwajcarii dla Stadtbus Winterthur, będącego jednocześnie przewoźnikiem posiadającym największą liczbę Solarisów w swojej flocie w tym kraju, to dla nas prawdziwy powód do dumy. Dziękujemy naszemu szwajcarskiemu partnerowi, z którym mamy przyjemność pracować już od 2002 roku, za okazane zaufanie. Ta długoletnia współpraca jest dla nas wielkim wyróżnieniem i stanowi jednocześnie źródło motywacji do dalszego działania na rzecz budowy autobusów, spełniających najwyższe standardy. Wyrażam głęboką radość z faktu kontynuowania tej długofalowej kooperacji – powiedział Martin Gruber, Członek Zarządu Solaris Bus & Coach ds. Sprzedaży, After Sales, Marketingu i Zapewnienia Jakości.

Autobusy i trolejbusy Solarisa jeżdżą w 33 Przedsiębiorstwach Transportu Publicznego na terenie całej Szwajcarii. W ostatnich latach polski producent umocnił się na trzecim miejscu wśród dostawców autobusów miejskich na szwajcarskim rynku.