SOLARIS: ROZBUDOWA FABRYKI W ŚRODZIE WLKP.

solaris 1_production

Firma Solaris rozpoczęła rozbudowę jednej ze swoich fabryk w Środzie Wlkp. Inwestycja, warta łącznie ponad 14 mln złotych, ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych w obszarach budowy konstrukcji stalowych pojazdów komunikacji publicznej.

Rozbudowa zakładu produkcyjnego w Środzie Wlkp. przy ulicy Kórnickiej rozpoczęła się w połowie lipca i zakończy w listopadzie bieżącego roku. Inwestycja zakłada powiększenie istniejącej obecnie w tym miejscu hali produkcyjnej o powierzchni 4,5 tysiąca metrów kwadratowych do łącznej powierzchni 7,1 tysiąca metrów kwadratowych.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Ponadto zostanie rozbudowana o ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchnia pomieszczeń socjalno- biurowych.

Rozbudowa części produkcyjnej hali oprócz nowych stanowisk na potrzeby wytwarzania szkieletów i oblachowania autobusów, trolejbusów oraz tramwajów przewiduje także powstanie specjalnych stanowisk warsztatowych do praktycznej nauki zawodu spawalnika. Solaris od lat współpracuje ze szkołami zawodowymi kształcącymi uczniów w tym zawodzie. Dzięki tej inwestycji firma będzie mogła zaoferować uczniom warsztaty wyposażone w nowoczesne urządzenia spawalnicze. Młodzież kształcąca się w zawodzie spawacza, będzie mogła zdobyć w Solarisie praktyczne umiejętności, a w przyszłości znaleźć także zatrudnienie.

solaris 2_visualisationjpg

Nowa hala produkcyjna, podobnie jak jej poprzedniczka, zostanie wyposażona w najnowocześniejsze systemy filtrowentylacji, które zapewnią komfortowe warunki pracy spawaczom i ograniczą działania tzw. pyłu pospawalniczego. W nowo utworzonej części socjalno- biurowej przylegającej do rozbudowanej hali powstaną biura, nowe szatnie jak również stołówka pracownicza.

Wartość inwestycji dotycząca rozbudowy budynków to 10 mln złotych. Z kolei wartość wyposażenia hal w nowe urządzenia spawalnicze to ponad 4 mln złotych.

– Inwestycja pozwoli nam na zwiększenie naszych zdolności produkcyjnych. W jeszcze bardziej efektywny sposób będziemy wykorzystywać nasze zasoby. Poprzez tę inwestycję zwiększamy swoją konkurencyjność na rynku, mogąc reagować na potrzeby naszych klientów szybko i elastycznie – mówi Solange Olszewska, Prezes Zarządu firmy Solaris.

Obecnie firma Solaris posiada cztery zakłady produkcyjne. Dwa z nich znajdują się w Środzie Wlkp.: przy ulicy Brodowskiej, gdzie powstają konstrukcje stalowe tramwajów oraz przy ul. Kórnickiej, gdzie produkowane są tzw. szkielety autobusów i trolejbusów. W Poznaniu przy ul. Wieruszowskiej odbywa się montaż końcowy tramwajów. Z kolei w Bolechowie koło Poznania zlokalizowana jest główna siedziba firmy, w której ma miejsce montaż końcowy autobusów i trolejbusów.