SOLARIS: WIZYTA PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO

So 1_fot._2._big

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski złożył wizytę w fabryce Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowie. Zapoznał się z procesem powstawania nowoczesnych pojazdów komunikacji miejskiej oraz spotkał z pracownikami i Zarządem polskiego producenta.

Przebywający w Poznaniu, z okazji wręczenia Nagród Gospodarczych, Prezydent Komorowski odwiedził siedzibę firmy, w której projektowane i wytwarzane są autobusy niskopodłogowe, międzymiastowe, trolejbusy oraz tramwaje.


Zobacz także:
UŻYTKOWE
ROZMAITOŚCI


Szczególną uwagę głowy państwa zwrócił autobus elektryczny, którym Bronisław Komorowski odbył krótką przejażdżkę. Solaris jest pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie producentów w pełni elektrycznych autobusów, nieemitujących jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Prezydent szczegółowo zapoznał się z procesem powstawania pojazdów, który przybliżała mu Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solarisa, współzałożycielka oraz właścicielka przedsiębiorstwa. Spotkał się także z pracownikami, co upamiętniono wspólnym zdjęciem.

Solaris został dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP. Po raz pierwszy otrzymał ją w 2005 roku w kategorii eksporter w uznaniu osiągniętego na rynku europejskim sukcesu sprzedażowego. Kolejny raz w 2011 roku nagrodę przyznano firmie w kategorii innowacyjność, doceniając wkład i inwestycje w rozwój nowych technologii, w szczególności napędów elektrycznych oraz hybrydowych.

So 2_big