SPORTOWIEC ROKU: HAMPEL I GIERMAZIAK WYRÓŻNIENI

Dwóch przedstawicieli sportów motorowych został wyróżnionych podczas Gali Mistrzów Sportu 2011. Na ósmym miejscu dzięki głosom czytelników “Przeglądu Sportowego” i widzów Telewizji Polskiej znalazł się żużlowiec Jarosław Hampel.

Hampel (“Mały”), zawodnik Unii Leszno, w 2011 roku wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, wygrywając wszystkie biegi. W Mistrzostwach Świata odniósł dwa zwycięstwa podczas zawodów Grand Prix (Kopenhaga i Toruń), zdobywając tytuł drugiego Wicemistrza. Wraz z kolegami z reprezentacji wygrał (po raz piąty!) Drużynowy Puchar Świata.

Odkryciem Roku okazał się w ocenie jury Jakub Giermaziak. Utalentowany kierowca znakomicie spisywał się w ubiegłorocznym cyklu Porsche Supercup, wygrywając dwa wyścigi: na węgierskim torze Hungaroring oraz a torze Spa Francorchamps w Belgii oraz dwukrotnie zdobywając pole position.

Ostatecznie Kuba został II Wicemistrzem serii. W nagrodę otrzymał propozycje testów w Formule 1 (jako drugi, obok Roberta Kubicy, w historii Polak).