SSANGYONG: GRUPA BAH GENERALNYM IMPORTEREM W POLSCE

tivoli-n1

British Automotive Holding S.A. zawarł umowę zakupu stu procent udziałów w spółce SsangYong Polska sp. z o. o., będącej generalnym importerem samochodów koreańskiej marki.

Celem BAH jest wykorzystanie rosnącego potencjału oferty producenta specjalizującego się w produkcji SUV i crossoverów m.in. poprzez efektywną budowę świadomości marki w naszym kraju.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

SsangYong to najstarszy oraz czwarty co do wielkości producent aut osobowych w Korei Południowej. Jego właścicielem od 2010 roku jest indyjski koncern samochodowy Mahindra & Mahindra Limited. Marka specjalizuje się w samochodach typu SUV z napędem na cztery koła.

Europejscy klienci mogą obecnie wybierać spośród pięciu modeli, sprzedawanych w Polsce przez ponad 20 niezależnych dilerów.

Mariusz Książek, prezes giełdowej spółki podkreśla, że jednym z głównych czynników, które skłoniły BAH do inwestycji w sprzedaż samochodów SsangYong w Polsce jest duży, i co ważne rosnący, potencjał tej marki.

– Samochody SsangYong wyróżniają się na tle konkurencji wysoką jakością. Realizując efektywną, długofalową strategię budowy świadomości marki u polskich klientów możemy skokowo zwiększyć udział SsangYong w polskim rynku. Duże nadzieje wiążemy ponadto z ambitnymi planami rozwojowymi koreańskiego koncernu, planującego w kolejnych latach rozszerzać swoją gamę produktową o nowe modele, adresowane do szerszego grona odbiorców. Łącząc know- how BAH w budowaniu pozycji marek samochodów na polskim rynku z potencjałem SsangYong możemy w średnim okresie czasu znacząco zwiększyć sprzedaż samochodów tej marki nad Wisłą – komentuje Mariusz Książek, prezes i główny akcjonariusz British Automotive Holding.

W realizacji planów ekspansji SsangYong na polskim rynku BAH będzie wspierany przez koreański koncern przemysłowo- finansowy POSCO Group. POSCO International, wchodząca w skład POSCO Group będzie finansować zakup przez Grupą Kapitałową BAH samochodów marki SsangYong. Współpraca z POSCO będzie zabezpieczona przez Korea Trade Insurance Corporation (K-sure).

– Współpraca z POSCO i K-sure pozwoli nam na finansowanie zakupów samochodów marki SsangYong na polski rynek, korzystnie wpływając na biznesowe bezpieczeństwo przedsięwzięcia – komentuje Rafał Suchan, członek zarządu ds. finansowych BAH.