STACJA MERCEDES 2016: DZIEŃ PAGODY NA POWIŚLU

Pagody w St1

W sobotę, 2 lipca, o godz. 12.00 pod Stacją Mercedes zaparkują zjawiskowe Pagody. Do letniego pawilonu przyjadą fani marki zrzeszeni w W113 Pagoda SL Klub Polska, a wraz z nimi na Powiśle przybędą prawdziwe perełki motoryzacji.

Już w latach 60. Pagoda zyskała miano kultowego auta, zachwycając i podbijając serca pasjonatów motoryzacji na całym świecie. Warto sprawdzić dlaczego.


Zobacz także:

STACJA MERCEDES 2016

ROZMAITOŚCI


 

Samochody te mają zdolność oczarowywania, o czym przekonają się wszyscy, którzy odwiedzą letni pawilon w najbliższą sobotę.

Pagody w St2

Przydomek „Pagoda” wynika z wklęsłego kształtu dachu (wersji hardtop), który przypominał zadaszenie dalekowschodnich świątyń. Pierwszy model z tej serii został zaprezentowany w salonie samochodowym w Genewie w 1963 r. i był następcą sportowego 300 SL Roadster. Pagodę produkowano do 1971 r. Powstało 48 912 samochodów.

Projektantem modelu, jak i wielu ówczesnych Mercedesów klasy wyższej, był Francuz Paul Bracq, który, na specjalne zaproszenie W113 Pagoda SL Klub Polska, odwiedził Polskę (m.in. zlot Mercedesem po Wiśle) oraz Stację Mercedes w zeszłym roku. Stworzone przez niego nadwozie nowego roadstera, w swoich czasach, uchodziło za bardzo nowoczesne.

Pagody w St3

Obecnie, głównie ze względu na swoją niezawodność, Pagoda jest jednym
z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych samochodów klasycznych. Warto sprawdzić osobiście dlaczego auto zachwyca ludzi na całym świecie. Wśród słynnych posiadaczy tego modelu można wymienić Audrey Hepburn, Sophię Loren, Johna Lennona, Johna Travoltę, Colina Powella, Tinę Turner i Kate Moss.

Podczas Dnia Pagody w Stacji Mercedes będzie można nie tylko obejrzeć kultowe modele, ale także poznać ich historie. Dodatkową atrakcją będą konkursy, w których będzie można wygrać przejażdżkę tymi autami.

Stacja Mercedes mieści się na rogu ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie. Na wszystkie wydarzenia w Stacji Mercedes wstęp wolny.