STACJA MERCEDES: ACTROS MALOWANY I W WERSJI TAXI

Foto Tomasz Jodlowski all rights reserved www.tomaszjodlowski.com

W niedzielę, 22 września od godziny 11.00 artysta street art Paweł „Swanski” Kozłowski będzie malował w Stacji Mercedes ciężarówkę Actros, która dzień później stanie się bohaterem Dnia Mercedesa.

Poniedziałkowy wieczór zakończy się koncertem zespołu Hatbreakers Trio. W niedzielę w związku z obchodzonym 13. Europejskim Dniu Bez Samochodu na warszawskim Powiślu odbędzie się prezentacja skuterów elektrycznych.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
STACJA MERCEDES


Paweł „Swanski” Kozłowski, znany w Europie ze swoich grafik w przestrzeni miejskiej malować będzie Actrosa, który w ten sposób przygotowany stanie się punktem programu następnego dnia w Stacji Mercedes. „Swanski” to urodzony w 1980 roku w Warszawie malarz, grafik, ilustrator, autor animacji i teledysków, należący do tzw. pokolenia transformacji. Swoją sztuką, wpisującą się w nurt urban culture, komentuje otaczającą rzeczywistość. Jest założycielem jednoosobowego studia graficznego Swansart oraz streetwearowej firmy/marki Tutbokolor. Jest również twórcą animacji do MTV oraz VH1. Ilustracje Swanskiego były publikowane między innymi w magazynach „Lodown“, „Blond“, „Belio“, „DosDedos“, „Laifstajl“, „Exklusiv“.

Merceds 3_actros_slt

Z okazji 13. Europejskiego Dnia Bez Samochodu pod hasłem „Tankuj Energię” w niedzielę w Stacji Mercedes odbędzie się prezentacja skuterów elektrycznych. Wyjątkowo tego dnia Stacja nie będzie przestrzenią tradycyjnych samochodów osobowych, tylko miejscem pojazdów elektrycznych, hybrydowych czy wodorowych.

O godzinie 16.00 rozpocznie się spotkanie poświęcone designowi skuterów, podczas którego pokazane zostaną różne modele jednośladów i ich ewolucja. Po nim, o godz. 16.30, o technologiach proekologicznych i alternatywnych napędach stosowanych w pojazdach marki Mercedes-Benz opowie Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor PR Mercedes-Benz.

W poniedziałek, 23 września wszyscy chętni będą mogli przejechać się specjalną taksówką- ciężarówką Actros Taxi. O godzinie 19.00 rozpocznie się spotkanie poświęcone sztuce i designowi pojazdów użytkowych. Zaraz po spotkaniu o 20.00 usłyszeć będzie można soulowych aranżacji w wykonaniu zespołu Hatbreakers Trio – półfinalistów IV edycji programu Must Be The Music, autorów singli „Maybe I Should” oraz „Wiosna”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Stacja Mercedesa mieści się na rogu ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie.

Mercedes 2_Samochodu