STACJA MERCEDES: NIETYPOWA PROMOCJA W STOLICY

GL 63 AMG

20 lipca br. otwiera swoje podwoje na warszawskim Powiślu Stacja Mercedes – ciekawa i nowatorska promocja marki i produktów Mercedes-Benz w przestrzeni miejskiej.

Stacja Mercedes to nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy – dla miłośników sztuki, muzyki, design’u, filmu, motoryzacji czy po prostu relaksu i ciekawego spędzania czasu w mieście. Będzie działała do połowy października.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Od ubiegłego roku mamy w ofercie nowe modele samochodów miejskich, kompaktowych, jeszcze bardziej przyjaznych środowisku. Są one najlepszym dowodem na to, że także w dzisiejszych czasach motoryzacja i miejski styl życia mogą ze sobą harmonijnie współgrać. Nowe modele Mercedesa, takie jak Klasa A czy Klasa CLA doskonale wpisują się w miejskie trendy w kierunku optymalizacji przestrzeni, troski o środowisko i miejskiej mobilności. Chcemy je pokazywać nie tylko w salonach, ale także w żywej tkance pulsującego energią miasta. Śledząc krytyczną dyskusję o obecności reklam w przestrzeni publicznej Warszawy, doszliśmy do wniosku, że musimy znaleźć jakąś zupełnie inną formę komunikacji naszego produktu. Mam nadzieję, że Stacja Mercedes będzie taką właśnie nowatorską formą obecności marki i produktu w przestrzeni miejskiej Warszawy. I że spotka się z dobrym przyjęciem mieszkańców stolicy i gości. Tym bardziej, że w jej powstanie zaangażowały się kreatywne środowiska Warszawy, za co im serdecznie dziękuję – mówi Niels Kowollik, prezes Mercedes-Benz Polska.

M 3_4

Stacja Mercedes to pilotażowy projekt Mercedes-Benz Polska i firmowego dilera Mercedes-Benz Warszawa. Łączna powierzchnia pawilonu wynosi 217m2, a powierzchnia tarasu – 151 m2, Koncepcja pawilonu nawiązuje do garaży, które jeszcze do niedawna stały w tym miejscu na Powiślu. Składa się on z 6 modułów garażowych: moduł rowerowy, moduł dla dzieci, moduł kawiarniany, showroom, moduł warsztatowy i zaplecze. Wymiary poszczególnych modułów wahają się od 6,25 m x 4,0 m do 8,75 m x 4,0 m.

Poszczególnym strefom pawilonu zostały przypisane funkcje miejskie pozwalające na harmonijne wpisanie go w tkankę urbanistyczną i społeczno-kulturalną Powiśl. We wschodniej części Stacji zaaranżowana została strefa sportów miejskich, w której użytkownicy uzyskać będą mogli porady i informacje dotyczące miejskich aktywności oraz skorzystać z praktycznej pomocy warsztatu rowerowego. Kolejny moduł to strefa odpoczynku i relaksu – znajdzie się tam miejsce na umieszczenie stolików, foteli i siedzisk, zabawek dla dzieci, będzie można na miejscu poczytać prasę i książki, wypić kawę, a także skorzystać z bezpłatnej sieci bezprzewodowej. Kolejny moduł to przestrzeń ekspozycyjna dla Mercedesa.

Me 2_mercedes2

Dzięki zastosowaniu transparentnych materiałów oraz oświetlenia będzie on widoczny dla osób przebywających w pobliżu pawilonu zarówno w godzinach jego otwarcia jak i w nocy, po jego zamknięciu. W strefie tej znajdzie się również miejsce dla mobilnych sprzedawców, udzielających informacji dotyczących samochodów, umożliwiających umówienie się na jazdę próbną czy spotkanie w tradycyjnym punkcie dealerskim. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdzie się otwarta galeria, miejsce do prezentacji sztuki i kultury najnowszej – przez cały czas obecności pawilonu odbywać będzie się w niej cykl prezentacji twórczości młodych, oryginalnych artystów i designerów. Przestrzeń ta będzie również służyła jako miejsce spotkań, dyskusji, prezentacji książek oraz wykładów dotyczących szeroko rozumianej kultury najnowszej.

M 1_1

Projekt architektoniczny opracowała pracownia architektoniczna WWAA, czyli Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa wraz z zespołem. Najbardziej znaczące osiągnięcia pracowni to realizacja wybranego drogą konkursu projektu Pawilonu Polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju oraz pierwsze miejsce w konkursie na Służewiecki Dom Kultury w Warszawie.

– Forma Stacji Mercedes nawiązuje do kontekstu miejsca„ w którym jeszcze do niedawna stały zaniedbane garaże z szarej cegły. Bo przecież samochody żyją na ulicy, a odpoczywają w garażu. Ale również jest to także próba refleksji na temat obiektów, która znikają – mówi Natalia Paszkowska z pracowni WWAA.

Operatorem Stacji Mercedes jest Grupa Warszawa – Bartek Kraciuk i Norbert Redkie. Program Stacji opracowany został przez nich wspólnie z Fundacją Bęc Zmiana.

M 2_2

– Zdecydowaliśmy się współtworzyć projekt Stacji Mercedes, bo pragniemy powołać do życia miejsce pełne inspiracji, prezentujące nowatorskie dokonania artystyczne, tworzące atmosferę stymulującą do powstawania nowych idei – mówi Bartek Kraciuk.

– Projekt Stacja Mercedes będzie pionierskim przedsięwzięciem z wyraźnym podkreśleniem mecenatu kulturalnego i artystycznego marki Mercedes Benz. Wierzymy, że Stacja Mercedes będzie naprawdę opiniotwórczym miejscem, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców – dodaje Norbert Redkie.

Fun page Stacja Mercedes na Facebooku, gdzie można będzie śledzić całotygodniowy program już ruszyła. Każdy dzień tygodnia ma swój temat: Poniedziałki to dni Mercedesa. Będzie wtedy można pogadać z Mateuszem Kusznierewiczem o jego żeglarskiej pasji, spotkać Mateusza Damięckiego w jego kultowym Mercedesem 123 Coupe czy posłuchać o Mercedesach w polskim filmie i o Mercedesie Stanisława Barei – w życiu i na planie.

M 4_3

Wtorki to dni warsztatów dla dzieci, środy – kino samochodowe, czwartki – video art. Piątek to początek weekendu, więc w każdy piątek zagra muzyka. Soboty to dni muzyki klasycznej , a w niedzielę porozmawiamy o design’ie.

– W Stacji Warszawa chcemy stworzyć namiastkę świata Mercedesa. Będzie można zapoznać się z ponad 110-letnią historią marki, obejrzeć zabytkowe modele, dowiedzieć się, w jakich polskich filmach grały Mercedesy, kiedy zaczęły się crash-testy i kto wynalazł ABS. Można będzie spotkać sportowców związanych z marką Mercedes-Benz jak Mateusz Kusznierewicz i Przemek Miarczyński, i dowiedzieć się o ich drodze do sukcesu. Mobilni sprzedawcy będą służyć informacją na temat naszych aktualnych modeli, wyposażenia i oferty około-sprzedażowej. Będzie można skonfigurować sobie optymalny model samochodu lub odbyć jazdę testową – Mercedesem, smartem albo e-bike’iem. A nawet przetestować zapach Mercedes-Benz – w wersji dla pań i panów – mówi Niels Kowollik.

Na otwarcie Stacji Mercedes 20 lipca zagra zespół Sorry Boys.