STARTUJE COVAL PUCHAR POLSKI OFF-ROAD PL 2012

W piątek 11 maja w Nowej Dębie startuje 12. edycja COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Przyspieszamy! – czyli hasło przewodnie tegorocznego cyklu jednego z najbardziej znanych rajdów przeprawowych w Polsce, obrazuje tylko jedną z wielu zmian, jakie zostały wprowadzone w dotychczasowej formule.

Na wszystkie niespodzianki już szykują się najlepsze załogi przeprawowe w kraju.

Wszystko zaczyna się widowiskowym i zupełnie nowym prologiem, który mimo tego, że zgodnie z tradycją lat poprzednich, zostanie rozegrany na torze motocrossowym w Nowej Dębie, będzie znacznie dłuższy i zapewni zawodnikom oraz kibicom jeszcze więcej emocji. Zmienia się także oprawa części inauguracyjnej imprezy.

W poprzednich edycjach COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL, bezpośrednio po Prologu, którego wyniki decydują o starcie do kolejnego etapu rajdu, rozgrywany był Odcinek Nocny. Tym razem, w związku z tym, że Prolog i atrakcje z nim związane ulegają wydłużeniu w czasie, zawodnicy zaczną ścigać się na Odcinku Dziennym, który startuje w sobotę o 07:00 rano.

Długa i wymagająca trasa, ciekawe przeszkody terenowe oraz szybsze odcinki to coś, od czego zawodnicy tego dnia nie zaznają wytchnienia – na sobotę przewidziane są bowiem aż 3 odrębne etapy – dwa Dzienne i jeden Nocny, który zakończy się w niedzielę nad ranem. Ponad 200 km trasy na słynnym nowodębskim poligonie i krótkie odstępy pomiędzy poszczególnymi Odcinkami to tylko ułamek z czynników, które sprawią, że ta rywalizacja będzie jeszcze bardziej nieprzewidywalna – tabela wyników w tym roku może zaliczyć poważne zmiany.

Masa nowości, jeszcze bardziej atrakcyjna formuła Rajdu – między innymi tego będzie można doświadczać już w od piątku w Nowej Dębie. Zapraszamy!

W tym roku rozgrywana jest 12. edycja Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Puchar to najstarszy i najbardziej prestiżowy cykl rajdów 4×4 w Polsce.

Więcej informacji: www.puchar.off-road.pl oraz na facebook.

Fot.: COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL