SUBARU: BRZ i OUTBACK ZWYCIĘZCAMI KONKURSU

Rekordowa sprzedaż samochodów Subaru w Kanadzie to nie jedyny odnotowany ostatnio sukces tamtejszego dystrybutora pojazdów japońskiej marki. Opublikowane zostały wyniki rankingu „Best Buys”, przeprowadzanego co roku przez największy kanadyjski magazyn motoryzacyjny „Car Guide”.

Niekwestionowanymi zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostały dwa spośród modeli Subaru – w specyfikacjach rocznikowych 2013, mianowicie BRZ oraz Outback!

Pierwszy z nagrodzonych pojazdów otrzymał zaszczytne miano „Najlepszego Nowego Samochodu Roku”. BRZ, czyli najnowszy model Subaru – sportowe coupe z napędem na tylne koła i silnikiem w układzie bokser, zadebiutował na kanadyjskim rynku w czerwcu. Oceniający zwrócili przede wszystkim uwagę na takie zalety samochodu, jak: ekstremalnie nisko położony środek ciężkości, nadzwyczajna lekkość, precyzja prowadzenia oraz pożądane przez kierowców liczne udogodnienia, wśród których znalazła się m.in. świetna nawigacja.

Drugi z wyróżnionych modeli okrzyknięty został z kolei najlepszym crossoverem w kategorii wartości poniżej 50 000 dolarów. W drodze do zaszczytnego tytułu Outback musiał pokonać aż szesnastu rywali. Udało mu się tego dokonać w wielkim stylu. Specyfikacja 2013 naszego SUV-a ze stałym napędem wszystkich kół Symmetrical AWD to Outback poddany licznym modyfikacjom, czyli swoistemu „liftingowi”. Nagrodzony debiutant może pochwalić się nową stylizacją, ulepszonym podwoziem zapewniającym jeszcze lepszą jakość jazdy, licznymi udogodnieniami i funkcjami audio oraz nowym systemem EyeSight.

Przewodnik „Car Guide” jest publikacją stworzoną z myślą o entuzjastach i miłośnikach samochodów sportowych oraz kierowcach planujących zakup nowego pojazdu, wydawaną nieprzerwanie od 47 lat w Quebecu. Każdego roku drukowanych jest co najmniej 95 000 egzemplarzy tego 672-stronicowego przewodnika, obfitującego w znakomite artykuły i trafne oceny nowych modeli samochodów dokonywane w kilku kategoriach.

Droga do wyróżnienia „Best Buys” usłana jest niezwykle ostrymi kryteriami. Tu w samochodach liczy się dosłownie wszystko – od ceny, stylizacji, zużycia paliwa, komfortu jazdy i osiągów po koszty utrzymania, właściwości jezdne, niezawodność i wartość przy odsprzedaży.