SUPERENDURO 2014: BŁAŻUSIAK PO RAZ PIĄTY MISTRZEM?

Taddy 6 Błażusiak

Już w sobotę, 22 lutego, motocyklista Orlen Team – Tadek Błażusiak stanie do walki w zamykającej sezon eliminacji SuperEnduro, która będzie miała miejsce w Tours we Francji.

Znakomity polski motocyklista jest liderem klasyfikacji łącznej cyklu, ma na koncie 39 punktów przewagi nad kolejnym rywalem i pewnie zmierza po kolejne Mistrzostwo Świata!


Zobacz także:
SPORT
MOTOCYKLE


Po pięciu eliminacjach Tadek Błażusiak otwiera tabelę z wynikiem 279 pkt., kolejny w stawce jest David Knight (240pkt.), a za nim Jonny Walker (204pkt.). Zawodnik Orlen Team jest w znakomitej formie. W tym roku nowotarżanin już trzykrotnie udowodnił, że nie ma sobie równych, zwyciężając w Liverpoolu (Wielka Brytania), Belo Horizonte (Brazylia) oraz Barcelonie (Hiszpania), a dodatkowo dwa razy zdobywając drugie miejsce w Łodzi i Guadalajara (Meksyk).

Na francuskim torze będziemy mieli również okazję kibicować Pawłowi Szymkowskiemu, adeptowi Akademii Orlen Team, który wystartuje w klasie Junior. Paweł ma na swym koncie 74 pkt. co daje mu czwarte miejsce ex aequo z Magnusem Thorem. Liderem jest Giacomo Redondi (176 pkt.) przed Jamie Maccanny’m (101 pkt.) i Andreas’em Linusson’em (95 pkt.).

Wyniki klasyfikacji łącznej po pięciu rundach Prestige Class FIM SuperEnduro World Championship
1.Taddy Blazusiak (KTM) – 279 pkt.;
2. David Knight (Sherco) – 240 pkt.;
3. Jonny Walker (KTM) – 204 pkt.;
4. Alfredo Gomez (Husqvarna) – 188 pkt.;
5. Joakim Ljunggren (Husqvarna) – 175 pkt.