SUPERENDURO: BŁAŻUSIAK NAJLEPSZY W HISZPANII

Bla 1_1805

Tadek Błażusiak był niepokonany we wszystkich trzech wyścigach piątej eliminacji Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro. Zwycięstwo w Barcelonie umocniło motocyklistę Orlen Team na pozycji lidera klasyfikacji generalnej cyklu.

Polak na jedną rundę przed zakończeniem rozgrywek ma 39 punktów przewagi nad kolejnym w stawce – Davidem Knightem i aż 75 nad Jonnym Walkerem. W jednej eliminacji można maksymalnie uzyskać 63 punkty. Oznacza to, że polski motocyklista jest o krok od zdobycia piątego z rzędu Mistrzostwa Świata SuperEnduro.


Zobacz także:
SPORT
MOTOCYKLE


Jest to trzeci tegoroczny triumf bezkonkurencyjnego motocyklisty ORLEN Team, który w bieżącym sezonie dodatkowo dwa razy wywalczył drugie miejsce.

W niedzielny wieczór na torze w Barcelonie nikt nie był w stanie zagrozić Błażusiakowi, który kompletował zwycięstwo po zwycięstwie. W pierwszym finale pokonując kolejno: Walkera i Knighta, w drugim: Gomeza i Knighta, i trzecim: Walkera i Gomeza. Błażusiak do 60 punktów za wygrane wyścigi dołożył dwa dodatkowe punkty za rewelacyjne drugie miejsce w Super Pole.

W końcowej klasyfikacji Błażusiak uplasował się przed Jonnym Walkerem i Alfredo Gomezem, który bardzo pozytywnie zaskoczył publiczność swą świetną jazdą pomimo kontuzji.

Finalna eliminacja Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro zostanie rozegrana we francuskim Tours 22 lutego.

Wyniki FIM SuperEnduro World Championship, Prestige Class runda V
1. Taddy Blazusiak (KTM)
2. Jonny Walker (KTM)
3. Alfredo Gomez (Husqvarna)

Wyniki klasyfikacji łącznej po 5. rundach
1.Taddy Blazusiak (KTM) 279 pkt
2. David Knight (Sherco) 240 pkt.
3. Jonny Walker (KTM) 204 pkt.
4. Alfredo Gomez (Husqvarna) 188 pkt.
5. Joakim Ljunggren (Husqvarna) 175 pkt