SUPERENDURO: TADDY BŁAŻUSIAK WYGRYWA W ŁODZI

Tadek Błażusiak, motocyklista Orlen Team, zwyciężył w otwierającej nowy sezon eliminacji Mistrzostw Świata FIM w Superenduro rozegranej w Łodzi. Tadeusz był niepokonany w dwóch z trzech finałowych wyścigów.

Łódzkie zawody stanowiły pierwszą z trzech zaplanowanych na ten sezon eliminacji składający się na cykl Mistrzostw Świata. Błażusiak walczył o czwarty tytuł z rzędu.

Zawodnik Orlen Team do wyścigów przystąpił z kontuzjowanym barkiem, który uszkodził w wyniku wypadku niespełna tydzień temu. Pomimo ogromnego bólu Tadeusz był w świetnej dyspozycji i w poszczególnych wyścigach pokazywał swoją wyższość nad przeciwnikami nie zwyciężając jedynie w drugiej rywalizacji finałowej. W sumie zdobył 57 punktów. Drugie miejsce w zawodach zajął fabryczny zawodnik stajni KTM Johnny Walker, który szczególnie dobrze zaprezentował się w ostatnim finałowym wyścigu. Podium uzupełnił David Knight.

Jeszcze w tym roku Tadeusz podda się operacji kontuzjowanego barku, by być w pełni sił na drugą część sezonu.

Tadeusz Błażusiak to nowy motocyklista ORLEN TEam. W 2012 po raz czwarty z rzędu „Taddy” sięgnął po tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych w endurocrossie. W perspektywie długoterminowej myśli o udziale w rajdach Cross-Country, w tym oczywiście w Rajdzie Dakar. W tej dyscyplinie Tadeusz ma już za sobą debiut. W sierpniu br. brał udział, wraz z Kubą Przygońskim, w długodystansowym rajdzie Desafio Litoral, rozegranym na trasach Argentyny. Obaj zawodnicy wystartowali wówczas na zaproszenie fabrycznego zespołu KTM.

Wyniki – Mistrzostwa Świata Super Enduro:
1. Taddy Błażusiak (KTM) – 57 pkt.;
2. Jonny Walker (KTM) – 51 pkt.;
3. David Knight (Honda) – 41 pkt.;
4. Alfredo Gomez (Husaberg) – 31 pkt.;
5. Kornel Nemeth (KTM) – 29 pkt.

Więcej: www.orlenteam.pl .