SUPERMOTO: NIEUDANY WYSTĘP MOCHOCKIEGO

Na torze kartingowym w Koszalinie odbyły się zawody, które Karol Mochocki zapamięta bardzo długo. Niestety nie będą to miłe wspomnienia. “Czapka” w swojej wieloletniej zawodniczej karierze nie miał tak złego dnia.

Trzy wyścigi klasy S2 ukończył odpowiednio na IV, VII oraz II miejscu. Zdobył tym samym sumę 40 punktów, które dały mu czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

– Jechaliśmy do Koszalina pełni optymizmu i wiary w dobry wynik. Sześć tygodni wcześniej przeżyłem na tym torze jeden z piękniejszych wyścigów w moim życiu, pomimo zachowawczej jazdy i przedślubnej presji. A teraz, będąc zupełnie wyluzowany i skoncentrowany na jeździe, ukończyłem jeden z wyścigów dopiero na siódmym miejscu. To dla mnie prawdziwa porażka – podsumowuje krótko Karol Mochocki.

– To nie był dzień na jazdę. To był jeden z takich dni w życiu, w których lepiej jest nie wstawać z łóżka. Nie tylko Karol miał problemy. Marcin Rybski, który wywalczył o jedno oczko więcej, także nie był w stuprocentowej formie i pewnie dlatego udało nam się utrzymać pozycję lidera tabeli. Wyciągnęliśmy wnioski z tych zawodów i przygotowujemy się do kolejnej rundy. Jesteśmy pozytywnie nastawieni, bo limit wpadek chyba wyczerpaliśmy już za kilka lat wstecz i kilka lat do przodu – mówi menadżer zespołu, Remigiusz Rutka.

Obok Marcina Rybskiego na podium stanęli Szymon Zacharzewski, który z sumą 44 punktów wywalczył drugie miejsce oraz znany już w polskim światku wyścigów supermoto Litwin Aurelisus Tamonis, który absolutnie zdeklasował rywali.

Drugi z reprezentantów zespołu Wtórpol Racing Team 3S – Sebastian Szcześniak ukończył zawody na 9. miejscu, co dało mu awans na 7. lokatę w klasyfikacji generalnej. Zawodnik Automobilklubu Radomskiego, jak już wiele razy podkreślał, traktuje ten sezon treningowo i za cel stawia sobie systematyczne poprawianie czasów, co i podczas tych zawodów udało się mu osiągnąć.

Klasyfikacja generalna:
1. Karol Mochocki – 182 pkt.;
2. Marcin Rybski – 179 pkt.;
3. Szymon Zacharzewski – 156 pkt.;
7. Sebastian Szcześniak – 100 pkt.