SUZUKI: ROZPOCZĘCIE BUDOWY FABRYKI W CHINACH

Suzuki Motor Corporation inwestuje w Chinach. Rozpoczęto budowę nowej fabryki, która ma dwukrotnie zwiększyć ilość aut produkowanych w tym kraju. Drugi zakład produkcyjny będzie się znajdować w pobliżu istniejącej już fabryki w mieście Chongqing.

Fabryki w środkowych Chinach mają sprostać wymaganiom rosnącego rynku motoryzacyjnego w Chinach (celem marki jest wolumen 500 000 pojazdów produkowanych rocznie).

Podczas oficjalnej ceremonii przedstawiciele spółki Chongqing Changan Suzuki Automobile potwierdzili, że prace konstrukcyjne mają zakończyć się już latem 2013 roku, a linia produkcyjna ruszy w grudniu. W nowym zakładzie będzie powstawać 150 000 aut rocznie, a jego moc produkcyjna ma stopniowo wzrastać wraz z rozwojem rynku motoryzacyjnego w Chinach.

Suzuki zawiązało spółkę typu joint-venture Changan Suzuki z Changan Automobile w 1993 roku. Już od dziewiętnastu lat, począwszy od rozpoczęcia produkcji modelu Alto w maju 1995 roku, samochody z zakładu Changan Suzuki cieszą się dużym uznaniem wśród chińskich klientów. Powstają tam m.in. Cultus, Alto, Swift, SX4 oraz SX4 Sedan.

W roku fiskalnym 2011 z fabryki wyjechało ponad 209 000 nowych aut. Zakład zatrudnia ponad 4300 osób, a w nowym oddziale powstanie kolejne 3000 miejsc pracy.