ŚWIĄTECZNY PUCHAR FORDA WYŁONI MISTRZA W OPOLU

Ostatnia runda Kierowcy Roku Opolszczyzny zostanie rozegrana już w najbliższy weekend w Opolu oraz jego okolicach. Automobilklub Opolski oraz dealer Forda BCH Chwaliński, przygotowali już po raz szesnasty, najbardziej wymagającą imprezę roku.

Jak widać za oknami, prawdopodobnie zostanie ona rozegrana w zimowych warunkach!

Zawodnicy wystartują do rajdu już w niedzielę 16 grudnia o godzinie 9.30 z pod salonu Ford BCH Chwaliński w Opolu przy ulicy Agnieszki Osieckiej i rusza na trasę o długości 138 km, na której zlokalizowano trzy próby sprawnościowe o łącznej długości blisko 11 kilometrów: na terenie firmy Clatronic, na Folwarku w Skarbiszowie oraz w ośrodku Delta w Polskiej Nowej Wsi.

Zgłoszenia można przesyłać do piątku 14 bm do godziny 16-tej na adres autoopol@onet.pl. BK1 przewidziano w sobotę i niedzielę. Niespodzianką będzie ekspozycja sportowych samochodów, którymi w tym sezonie zawodnicy Automobilklubu Opolskiego zdobywali tytuły mistrzowskie na trasach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na zakończenie to właśnie mistrzowie sportu samochodowego wręczą nagrody dla najlepszych zawodników KJS Ford oraz w całym cyklu KRO 2012.

– To już po raz 16. wspólnie z salonem Ford BCH Chwaliński organizujemy finałową rundę zmagań kierowców amatorów. Jak widać, impreza z roku na rok ewoluuje i rozwija się nieustannie. Serdecznie zapraszam zawodników, ponieważ korzystając z zimowej auty można równocześnie poćwiczyć jazdę na śliskiej nawierzchni, na zabezpieczonych odcinkach – mówi dyrektor zawodów Maciej Kobyłkiewicz.

Limit startujących załóg (45) powoduje, że warto zapisać się jak najszybciej! Zgłoszenie można pobrać ze strony www.automobilklub.opole.pl. W finałowej imprezie organizator przewidział podział na pięć klas oraz klasę gość, czyli zawodników posiadających licencje zawodnicze. Wpisowe to koszt 120 złotych.