SZANGHAJ 2021: TOYOTA POKAŻE NOWEGO SUV-A NA PRĄD

Nowego, elektrycznego SUV-a średniej wielkości pokaże w kwietniu Toyota na tegorocznych targach motoryzacyjnych Shanghai Motor Show.

Samochód został zaprojektowany na nowej platformie opracowanej specjalnie z myślą o zelektryfikowanych autach.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

ECO


 

Zgodnie z zapowiedziami Toyoty, elektryczny SUV jest oparty na platformie e-TNGA – bardzo uniwersalnej architekturze, łatwej w przystosowaniu do wielu różnych typów samochodów. Opiera się ona na założeniu, by kluczowe elementy konstrukcji auta pozostawały niezmienne, natomiast pozostałe można było dobierać swobodnie. Takie podejście pozwala różnicować samochody pod względem szerokości, długości, rozstawu osi i wysokości.

Platforma e-TNGA umożliwia zastosowanie napędu na tył, na przód oraz na cztery koła. Można na niej zamontować akumulatory o różnych pojemnościach i silniki o różnych mocach, odpowiednio do rodzaju samochodu i jego przeznaczenia.

Uniwersalność i elastyczność technologii pozwoli marce zaprojektować nowe samochody, które będą się wyróżniać nie tylko bezemisyjnym napędem elektrycznym, ale także atrakcyjną stylistyką.

Salon samochodowy w Szanghaju rozpocznie się 19 i 20 kwietnia dniami prasowymi. Wystawa zostanie otwarta dla publiczności od 21 do 28 kwietnia.