SZEJOWIE JADĄ DO PRAGI A JANOSZ TESTUJE W GP3

Spo_27_1

W dniach 28-29 listopada zostanie rozegrany XX Tipcars Pražský Rallysprint 2014 – prestiżowa impreza rajdowa z bardzo mocną obsadą.

Na liście startowej wśród 10 samochodów WRC i wielu mocnych S2000 czy samochodów grupy N znaleźli się bracia Szejowie z Ustronia w samochodzie Subaru Impreza STI. Tymczasem dziś na torze Yas Marina w Abu Dhabi w bolidzie GP3 – serii startującej wraz z wybranymi wyścigami Formuły 1, zadebiutował Artur Janosz.


Zobacz także:

SPORT


 

Jarosław Szeja (Automobilklub Polski – GK Forge TVS Rally Team): Start w Praskim Rally Sprincie to dla mnie ogromne wyzwanie i realizacja kolejnych marzeń. Ranga zawodów oraz lista startowa wygląda naprawdę imponująco, dodatkowo start takim samochodem . Wiem już, że Subaru Impreza N14 Spek C, to kolejny krok w naszej rajdowej karierze, który chciałbym wykonać. Dzisiaj przeprowadziliśmy jednodniowe testy w okolicach Pilzna. Moc, prędkość oraz przyspieszenie Subaru zrobiło na mnie ogromne wrażenie, jazda na podtrzymaniu turbo robi z tego samochodu prawdziwy pocisk. Wiele kilometrów testowych przed nami, aby w pełni wykorzystać możliwości tej rajdówki. Zrobimy wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony w tym prestiżowym rajdzie. Ze swojej strony chciałbym złożyć wielkie podziękowania dla Sebastiana Frycza za propozycję startu, obiecuję że wstydzić się nie będziesz musiał! Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na show w Pradze, gdzie sami dodamy coś od siebie.

Start załogi wspierają: GK Forge Obróbka Plastyczna Metali, ROTO, SATJAM – producent blachodachodachówki, Dwór Świętoszówka.

Spo_27_2

Artur Janosz na pierwszy dzień wybrał francuski zespół ART, jeden z najlepszych w stawce. Niestety poranna sesja nie była udana dla młodego Polaka, gdyż w jego bolidzie uszkodzeniu uległa elektronika sterująca przepustnicą gazu, która otwierała się tylko w 80 proc. W sesji popołudniowej Artur poprawił swój czas na używanych oponach, a podczas symulacji kwalifikacji uzyskał fantastyczny 6 czas. Przed Arturem Janoszem dwa kolejne dni testowe. W piątek oraz w sobotę Polak testuje z zespołem Arden International.

Artur Janosz: Dzień nie rozpoczął się po naszej myśli, ale 6 czas w popołudniowej sesji to bardzo dobry wynik. Zwłaszcza, że w pewnym sensie straciłem poranną sesję przez usterkę w bolidzie. Jestem nastawiony pozytywnie do jutrzejszego dnia z Arden International. Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się prowadzenie bolidu GP3. Jest sporo mocniejszy od F3, ale największą różnicę sprawiają opony Pirelli, które zacząłem już rozumieć.

Maurycy Kochański (menedżer): Jestem dumny z Artura, iż pomimo problemów poradził sobie fantastycznie. To był jego debiut nie tylko w bolidzie GP3, ale także na torze Yas Marina, więc 6 czas w popołudniowej sesji i 8 czas dnia na 23 kierowców to dobry wynik. Jutro kolejny dzień w zespole, który w zeszłym roku doprowadził do zwycięstwa w GP3 Daniła Kviata – zawodnika startującego obecnie w Formule 1.

Spo_27_3