TARGI AUTO NOSTALGIA 2012 W CENTRUM MT POLSKA

Cadilac Eldorado z 1976 roku, Rambler z 1903 roku, Grout z 1899 roku czy najstarszy Mercedes w Polsce 10/20 HP POSEN – to tylko kilka z wielu legendarnych pojazdów, jakie będzie można obejrzeć podczas II edycji Targów Auto Nostalgia, które odbędą się w warszawskim centrum MT Polska.

Obok unikatowych samochodów przez trzy dni wydarzenia na miłośników i kolekcjonerów starej motoryzacji czekać będzie szeroka oferta usług i produktów dla klasycznych aut. Organizatorem Targów Pojazdów Zabytkowych Auto Nostalgia 2012 jest Classic Media, zaś Międzynarodowe Targi Polska są partnerem wydarzenia. Impreza odbędzie się w dniach 1-3 czerwca w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

– Już w pierwszy weekend czerwca w Centrum MT Polska na pasjonatów zabytkowych pojazdów czekać będzie magiczny świat oldtimerów i aut retro. Podczas targów Auto Nostalgia pojawią się tu bowiem najbardziej fascynujące samochody klasyczne z polskich kolekcji. Cieszymy się, że spółka Classic Media po ubiegłorocznej premierze tego niezwykłego wydarzenia po raz drugi zdecydowała się na organizację targów w Centrum MT Polska. Dla nas to dowód, że cenią sobie współpracę z naszą firmą. Co więcej, w ten sposób nasze centrum na trzy dni może zamienić się w wehikuł czasu, który dzięki wystawie unikatowych pojazdów pozwoli na chwilę powrócić do przeszłości, by poczuć atmosferę i czar dawnych lat – mówi Bartosz Sosnowski, prezes zarządu MT Polska.

Podczas Auto Nostalgii w MT Polska będzie można podziwiać m.in. najstarszy w Polsce samochód napędzany silnikiem parowym – Grout z 1899 roku, który rozpędza się do 36 km/h, a także 8 polskich klasyków liczących sobie już 100 lat. Pojawi się tu również 5 rajdowych Fiatów 125p w wersji Monte Carlo, najstarszy Mercedes w Polsce 10/20 HP Posen czy Papamobile, którym jeździł Jan Paweł II podczas pierwszej wizyty w kraju.

Nie zabraknie też popularnych youngtimerów, czyli aut z lat 70-tych i 80-tych, w tym dwuosobowego Fiata X1/9 z nadwoziem projektowanym przez słynnego Nuccio Bertone, odrestaurowanego Mercedesa 190 SL (1958), jakim jeździła Grace Kelly, a także wielu eleganckich modeli samochodów jak Jaguar, Rolls-Royce, Alfa Romeo czy Porsche. Co więcej na Targach Auto Nostalgia 2012 swoje oferty prezentować będą koncerny samochodowe i kluby miłośników różnych marek, firmy olejowe, producenci i dystrybutorzy części zamiennych, warsztaty i specjalistyczne firmy usługowe.

Pierwszy dzień Targów przeznaczony będzie dla gości, wystawców i mediów, natomiast drugiego i trzeciego dnia Auto Nostalgia będzie otwarta dla wszystkich zwiedzających. Wydarzenie odbędzie się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Oddalone jest ono zaledwie 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Na miejsce można dotrzeć samochodem. Wokół obiektu znajduje się bowiem ponad 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek, a także za pomocą komunikacji miejskiej. W sąsiedztwie kursuje bowiem 11 miejskich linii autobusowych z różnych punktów Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego – pociągi Kolei Mazowieckich.