TOKIO 2013: SUBARU – NOWY PROTOTYP, SUV I KONCEPT

LEVORG 1_Front

Fuji Heavy Industries Ltd., producent samochodów marki Subaru ogłosił swoją obecność na 43. Tokyo Motor Show 2013. Głównym tematem prezentacji Subaru na Salonie Tokijskim będzie „Confidence in motion”.

To hasło korespondujące ze sloganem Subaru. Przedstawiane modele oraz interaktywne stoisko Subaru zobrazują widzom wizję przyszłości „przyjemność z jazdy i spokój umysłu” („driving enjoment and peace of mind”), które to marka zobowiązuje się stworzyć swoim klientom.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
TOKIO 2013


Podczas Tokyo Motor Show 2013, Subaru przedstawi po raz pierwszy na świecie nowy model sportowego turera „LEVORG” (prototyp). Zastosowano w nim wszystkie najnowsze technologie Subaru, które łączą jazdę, bezpieczeństwo i przyjazne oddziaływanie na środowisko na najwyższym wysokim poziomie.

LEVORG 2_Side

Przyszłość Subaru będzie można dostrzec także w innych, prezentowanych na Salonie w Tokio, modelach. Technologiczne cele Subaru zaprezentowane zostaną w Subaru Viziv Evolution Concept, natomiast kolejny trend miejskich SUV’ów wyrazi Subaru Cross Sport Design Concept.

SUBARU LEVORG

Levorg cechuje się wyrafinowanym, stylowym projektem samochodu o sportowym zacięciu. Oferuje to, co najlepsze w możliwościach jezdnych, bezpieczeństwie i ekologii w połączeniu w praktycznością sportowego tourera, skierowanego na rynek japoński.

W Levorgu zastosowano najbardziej zaawansowane technologie, np. jednostkę napędową stanowi opracowany od nowa 1.6 silnik typu bokser z bezpośrednim wtryskiem paliwa (DIT). Jest on wyposażony w system Eye-Sight nowej generacji, który został wzbogacony o wiele nowych rozwiązań jak np. wsparcie systemy kontroli układu kierowniczego.

LEVORG 3_Rear

SUBARU VIZIV EVOLUTION CONCEPT

Subaru Viziv Evolution Concept powstał aby przedstawić kierunki rozwoju marki tak estetyczne, jak i technologiczne. Jest to zaawansowana forma crossovera przyszłości, który był już w tym roku pokazywany na Salonie Genewskim.

Viziv Evolution Concept jest wyposażony w jednostkę napędową nowej generacji – jeden z elementów przedstawiających przyszłość marki Subaru. Jest to hybrydowa jednostka, która składa się z 1,6- litrowego silnika typu bokser z bezpośrednim wtryskiem paliwa (DIT), bezstopniowej skrzyni biegów umożliwiającej przenoszenie wysokiego momentu Lineartronic (CVT) oraz jednego silnika elektrycznego z przodu i dwóch z tyłu.

Dodatkowo Subaru przedstawi swoje cele w kwestiach związanych z bezpieczeństwem wynikającym z zastosowania innowacyjnego systemu autopilota.

Dane techniczne

– wymiary (długość x szerokość x wysokość w mm): 4320 x 1900 x 1510;
– silnik: 1.6-litrowa, turbodoładowana jednostka typu bokser z bezpośrednim wtryskiem paliwa (DIT);
– skrzynia biegów: Lineartronic (CVT);
– typ silników elektrycznych: synchroniczne na magnesy stałe: 1 z przodu, 2 z tyłu;
– napęd: Symmetrical AWD z niezależnym napędem elektryczny na tylne koła oraz systemem hybrydowym;
– typ akumulatorów: Lithium-ion.

VIZIV 4_EVO

SUBARU CROSS SPORT DESIGN CONCEPT

Subaru Cross Sport Design Concept to połączenie cech użytkowych i sportowych. Model ten posiada kompaktową sylwetkę (4300 mm), która umożliwia dynamiczną jazdę, a jednocześnie łatwy dostęp do wygodnego wnętrza z dużą przestrzenią bagażową. Jest tym, co Subaru uważna za trend w rozwoju SUV-ów.

SUBARU CROSSOVER 7 CONCEPT

Nową twarzą w palecie modelowej Subaru jest siedmioosobowy Subaru Crossover 7 Concept o wyszukanym miejskim wyglądzie z wnętrzem wykończonym delikatną skórą. Trudno oprzeć się pragnieniu przejażdżki tym samochodem z eleganckim i przestrzennym wnętrzem.

Dane techniczne

– wymiary (długość x szerokość x wysokość w mm): 4780 x 1800 x 1705;
– silnik: 2.5-litrowa jednostka typu bokser;
– skrzynia biegów: Lineartronic (CVT);
– napęd: Symmetrical AWD;

MODELE WYSTAWIONE NA STOISKU SUBARU W TOKIO
– Levorg (premiera swiatowa; prototyp);
– Viziv Evolution Concept (premiera japońska; samochód koncepcyjny);
– Cross Sport Design Concept (premiera światowa; samochód koncepcyjny);
– Crossover 7 Concept (samochód koncepcyjny);
– Forester X-Break (model wystawowy);
– BRZ GT300 (model wystawowy);
– BRZ Premium Sport Package (model produkcyjny);
– XV Hybrid (model produkcyjny);
– 1.6-litrowa, turbodoładowana jednostka typu bokser z bezposrednim wtryskiem paliwa (DIT) (model techniczny).