TOKIO 2011: NOWA GENERACJA SILNIKÓW HONDY

Podczas Salonu Samochodowego w Tokio, Takanobu Ito, Prezes oraz Dyrektor Zarządzający Honda Motor Co.,Ltd. ogłosił, że firma ta opracowała nową generację silników pod nazwą “Earth Dreams Technology”. Nowa seria przyjaznych dla środowiska silników o bardzo dobrych osiągach będzie stopniowo wprowadzana do oferty Hondy.

Z parametrami ekologicznymi serii Honda będzie dążyć do tego, aby w ciągu trzech najbliższych lat zostać liderem w dziedzinie niskiego spalania.

Nowy diesel dla Europy

Pierwszą jednostką z nowej serii, przeznaczoną na rynki Europy, będzie diesel o pojemności 1,6 l. Ten mały silnik wysokoprężny będzie początkowo montowany w modelu Civic i zostanie wprowadzony do sprzedaży pod koniec 2012 roku. Jest on najlżejszym silnikiem Diesla o tej pojemności, a z emisją poniżej 100 g/km i mocą maksymalną 120 KM (przy 4000 obr/min), oferuje najlepszą w klasie relację osiągów do poziomu zużycia paliwa. Bardzo dobre prowadzenie samochodu wyposażonego w nową jednostkę Hondy zapewnia 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego przy 2000 obr/min.

Dane techniczne nowej jednostki:

– pojemność skokowa :1596 ccm;
– moc maksymalna: 88 kW (120 KM)/4000 obr./min.;
– maksymalny moment obrotowy: 300 Nm / 2000 obr./min.