TOKIO 2013: MAZDA – ŚWIATOWA PREMIERA I NOWE SILNIKI

Mazda3_1

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych Tokyo Motor Show 2013 Mazda zaprezentuje wiele nowości, w tym niedawno wprowadzony na rynek model Mazda3 z różnymi typami silników.

W odpowiedzi na coraz większe zróżnicowanie rodzajów paliwa, najnowszy model jest obecnie oferowany w kilku wersjach. Poza najnowszymi – benzynowymi, hybrydowymi (w Japonii) i wysokoprężnymi modelami silników SKYACTIV – japoński producent samochodów po raz pierwszy zaprezentuje samochód koncepcyjny Mazda3 SKYACTIV-CNG, zasilany gazem CNG.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
TOKIO 2013


Oprócz modeli nowej generacji, na stoisku Mazdy będzie można podziwiać najnowsze rozwiązania technologiczne oraz dowiedzieć się więcej na temat kierunku rozwoju firmy. 43. Targi Motoryzacyjne w Tokio odbywające się w kompleksie wystawienniczym Big Sight zostaną otwarte dla publiczności 23 listopada.

Mazda3 to najpopularniejszy model w gamie, zapewniający ponad 30 procent globalnych obrotów Mazdy. To także trzeci z pojazdów nowej generacji, który został całkowicie przeprojektowany. Mazda oferuje nowy model jako „uniwersalne rozwiązanie”. Każda Mazda3 może wykorzystywać różne źródła energii. Ponadto, niezależnie od typu paliwa, wszystkie modele w rodzinie Mazdy3 są wyposażone w silniki SKYACTIV.

mazda3_2_cng

Ze względu na rosnący popyt na pojazdy napędzane gazem CNG w samochodzie koncepcyjnym SKYACTIV-CNG zastosowano podwójny układ paliwa umożliwiający korzystanie zarówno z benzyny, jak i gazu CNG. Ponieważ silniki napędzane gazem CNG spalają paliwo pod wyższym ciśnieniem, a jednostka benzynowa SKYACTIV-G już uzyskuje wysoki wskaźnik kompresji, można ją łatwo zmodyfikować na potrzeby gazu CNG, co wymaga tylko drobnych zmian. Pojazdy napędzane CNG cechują się poziomem emisji niższym o około 20 procent w porównaniu z silnikami benzynowymi o tym samym skoku tłoka.

W modelu SKYACTIV-HYBRID – oferowanym wyłącznie w Japonii – połączono silnik elektryczny ze specjalnie zaprojektowanym dwulitrowym silnikiem benzynowym SKYACTIV-G. Dzięki temu pojazd wyróżnia się zarówno fantastycznymi osiągami, jak i wyjątkową oszczędnością paliwa.

Na targach w Tokio zaprezentowana zostanie także Mazda Atenza (Mazda6) ASV-5, wyposażona w innowacyjne systemy bezpieczeństwa. Jeden z nich po raz pierwszy na świecie umożliwia samochodom z wewnętrznym autonomicznym czujnikiem komunikowanie się z innymi pojazdami na drodze, co pomaga uniknąć kolizji i zapewnia płynny i bezpieczny ruch.

mazda3_3_cng

Poza prezentacją modeli Mazda będzie również uczestniczyć w wystawie SMART MOBILITY CITY 2013 zorganizowanej przez komitet wykonawczy Smart Mobility Cicty 2013 oraz Japońskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów.

STOISKO MAZDY NA SALONIE SAMOCHODOWYM W TOKIO

– Mazda3 Sport SKYACTIV-D 2.2: w sprzedaży od stycznia 2014 r.;
– Mazda3 SKYACTIV-CNG Concept: światowa premiera;
– wersja limitowana Mazdy Demio (Mazda2): w sprzedaży od grudnia 2013 r.;
– Mazda Atenza (Mazda6) ASV-5 (Advanced Safety Vehicle);
– obecnie dostępne modele: Mazda3 Sport (SKYACTIV-G 2.0 i 1.5); Mazda3 Hybrid (SKYACTIV-HYBRID); Mazda Atenza Sedan i Wagon (Mazda6); Mazda CX-5; Mazda Premacy (Mazda5); Mazda Biante Granz (pojazd dla osób niepełnosprawnych); Mazda Roadster (MX-5) oraz Mazda Flairwagon Custom micro-mini;
– ekspozycje technologiczne: model wnętrza nowego samochodu Mazda3, model silnika SKYACTIV HYBRID, model silnika SKYACTIV-D 2,2.

Mazda_4_Atenza