TOP GEAR LIVE: WIELKIE SHOW NA STADIONIE NARODOWYM

TG 1_Car_Football

Już dziś Stadion Narodowy będzie gościć największe motoryzacyjne show w Europie Środkowo- Wschodniej. W ramach edycji specjalnej VERVA Street Racing płyta największej areny sportowej w Polsce zamieni się w tor wyścigowy.

Publiczność na trybunach zobaczy m.in. wyścig Porsche 911 GT3 Cup, zmagania zawodników biorących udział w Rajdzie Dakar oraz show Top Gear Live.


Zobacz także:
SPORT
TOP GEAR LIVE


Fani motosportu odliczają już godziny do rozpoczęcia tego wielkiego widowiska, zanim jednak samochody wyjadą na płytę Stadionu Narodowego, swoje bramy otworzy strefa wystawowa Pit Party. W godzinach 15.30-18.00 (wejście tylko do 17.30) posiadacze biletów ze specjalną wejściówką na własne oczy zobaczą, jak zespoły przygotowują się do wieczornego show. Pit Party zlokalizowane będzie na promenadzie zewnętrznej Stadionu Narodowego.

Poza strefami wystawowymi od strony Wybrzeża Szczecińskiego stanie także Monster Energy Zone, gdzie w godzinach 15.30 – 18.00 będą odbywać się 15-minutowe sesje pokazowe z udziałem zawodników Masters of Dirt. W programie m.in. pokazy FMX połączone z dawką niezwykle trudnego technicznie stuntu motocyklowego, czyli ekwilibrystycznych sztuczek na motocyklach oraz driftu w sportowych autach. Komfort oglądania zapewni specjalna trybuna z rewelacyjnym widokiem na strefę napędzaną przez Monster Energy.

SLS AMG Coupé Black Series, AMG Solarbeam, (C 197), 2012

Wejście, zarówno na Pit Party jak i wieczorne show, będzie się odbywało bramami 2, 3 i 11, znajdującymi się odpowiednio od strony Al. Zielenieckiej, Ronda Jerzego Waszyngtona i Al. Księcia Józefa Poniatowskiego. W razie jakichkolwiek problemów z biletami lub miejscami siedzącymi na trybunach zapraszamy do punktów informacyjnych eBilet znajdujących się przy bramach wejściowych na teren imprezy. Podobne punkty będą zlokalizowane również na trybunach Stadionu.

Dla osób niepełnosprawnych przygotowany jest specjalny parking, a wejście odbywać się będzie bramą numer 1. Tam też czekać będą wolontariusze, którzy pomogą w poruszaniu się po terenie imprezy.

Do godziny 18.00 organizator umożliwia opuszczenie Pit Party oraz powrót na wieczorne show. Wyjście możliwe będzie bramą nr 4. W przypadku opuszczenia terenu imprezy po godzinie 18.00 bilet traci ważność!

Na teren wydarzenia nie będzie można wnosić aparatów fotograficznych z wymiennym zestawem optycznym i kamer wideo. Osoby posiadające ze sobą tego typu sprzęt będą musiały liczyć się z koniecznością przekazania go w depozyt.

TP 3_gear_2

O godzinie 18.30 otwarte zostaną trybuny Stadionu. Warto pojawić się wcześniej i zająć swoje miejsce, ponieważ już od 19.00 odbywać się będzie rozgrzewające publiczność Pre Show, czyli pokazy towarzyszące, podczas których na pewno nie zabraknie niespodzianek. O 20.00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy i pełną parą ruszy część VERVA Street Racing. Godzinę później dowodzenie na stadionie przejmą gwiazdy Top Gear: Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May.

Część Top Gear Live prowadzona będzie w języku angielskim. Podczas show uruchomiona zostanie specjalna częstotliwość radiowa 95.1 MHz z tłumaczeniem angielsko–polskim. Odbiór sygnału możliwy będzie poprzez własne telefony komórkowe z funkcją odbiornika radiowego (pamiętaj o słuchawkach!) lub zestawy radiowe VERVA Street Racing, które można zakupić na terenie imprezy.

To motoryzacyjne show to przede wszystkim pokazy samochodów sportowych. W związku z tym należy spodziewać się zagęszczenia spalin oraz podwyższonego hałasu. Szczególnie wybierając się na imprezę z dziećmi, warto zaopatrzyć się w zatyczki do uszu, które będzie można zakupić w punktach na terenie imprezy.

TG 4_Footbal_2010

Finałem widowiska będzie mecz samochodowej piłki nożnej. Skład obu drużyn będą tworzyć członkowie brytyjskiej ekipy Top Gear Live, a znani z ekranu prezenterzy staną na ich czele. Richard Hammond wcieli się w rolę kapitana Anglii, James May poprowadzi reprezentację Polski, a sędzią zostanie Jeremy Clarkson.

Wśród tych, którzy zaprezentują się widzom jest też Jan Chmielewski, który za kierownicą Citroena DS3-R3T wystąpi w barwach zespołu rajdowego REVICO-NEO Rally Team.

Jan Chmielewski: Kolejny rok z rzędu bierzemy udział w Verva Street Racing. Nadchodząca edycja imprezy przeszła niemałą transformację. Z Placu Teatralnego przenosimy się na Stadion Narodowy, dzięki czemu warunki do oglądania zawodów staną się zdecydowanie bardziej przystępne. Chociaż idea Verva Street Racing nie opiera się na walce o ułamki sekund, widowisko, którego częścią będziemy, powinno zapewnić widzom ogromną dawkę emocji. Wystartujemy w rajdowej części imprezy, a towarzyszyć nam będą przedstawiciele innych dyscyplin motorsportu. Liczymy, że trybuny Staionu Narodowego wypełnią się w sobotę po brzegi, bo okazja do zobaczenia tylu atrakcji w jednym miejscu to coś zupełnie wyjątkowego.

TG 5_foto1

Zbudowany zgodnie ze specyfikacją klasy R3T, opracowaną przez FIA, DS3 R3 wzoruje się na architekturze i wyglądzie modelu seryjnego. Konstrukcja nadwozia jest wzmocniona wspawaną wielopunktową klatką. Pod maską kryje się czterocylindrowy silnik 1.6 THP (z turbosprężarką wysokociśnieniową), zbudowany na podstawie silnika seryjnego PSA o mocy 210 KM. Silnik modelu DS3 R3 ma moment obrotowy wynoszący 350 Nm, co oznacza, że w tej klasie samochód ten nie ma sobie równych.

W strefie salonowej goście imprezy będą mogli z bliska zobaczyć paletę modeli Mercedes-AMG: S 63 AMG, E 63 AMG, A 45 AMG oraz CL 63 AMG. Wśród nich pojawi się również najbardziej hardkorowy z Gullwingów – SLS AMG Black Series z 6,2-litrowym silnikiem V8 o mocy 631 KM. Wszystkie auta będą do obejrzenia już od 15.30 w pawilonie Mercedesa, zlokalizowanym od strony al. ks. Józefa Poniatowskiego, pomiędzy bramkami nr 2 i 3. O godz. 20.30, rozpocznie się elektryzujący pokaz Mercedes-Benz AMG Show. Na Stadionie Narodowym pojawią się zjawiskowe maszyny z Affalterbach:, SLS AMG Roadster, C 63 AMG Black Series, E 63 AMG oraz A 45 AMG.

W związku z organizacją imprezy na Stadionie Narodowym nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Przez całą sobotę zamknięta będzie ulica Siwca. Most Poniatowskiego po zakończeniu imprezy zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Dostęp jedynie dla pieszych. Rejon Saskiej Kępy będzie objęty ograniczeniami w ruchu. Z uwagi na zamknięty wjazd na Most Łazienkowski z Wału Miedzeszyńskiego zaleca się korzystanie z Mostu Świętokrzyskiego oraz Mostu Śląsko- Dąbrowskiego. Na terenach obok Stadionu od strony ulicy Targowej dostępny będzie płatny parking, jednak jego pojemność jest ograniczona. Organizator zachęca do korzystania ze środków komunikacji miejskiej w drodze na imprezę.