TOR POZNAŃ TRACK DAY PROFI: OSTATNIA EDYCJA

Ostatnia edycja Tor Poznań Track Day PROFI 2012, która odbędzie się 20 października, jest tym razem dostępna dla wszystkich: nawet do uczestników, jeszcze nie mających doświadczenia na torze wyścigowym.

Tymczasem odbyła się ostatnia tym sezonie runda specjalna cyklu imprez skierowanych do kierowców, którzy mają już doświadczenia na torze wyścigowym i pragną doskonalić swoje umiejętności jazdy samochodem, a także porównać swoje umiejętności z innymi zawodnikami.

Uczestnicy i ich super auta, po odprawie i przejazdach instruktażowych, przypominających konfigurację toru oraz prawidłową linię wyścigową, rozgrzewali asfalt Toru Poznań.

Prawie dwie trzecie wszystkich zapisanych na tą edycję Track Day osób, zostało zaproszonych przez Warsaw Speed Team – stowarzyszenie, które do swoich głównych celów i założeń zalicza organizowanie imprez motoryzacyjnych a także propagowanie bezpieczeństwa, m.in. poprzez ograniczenie nielegalnych wyścigów na drogach miejskich oraz organizacje szkoleń bezpiecznej jazdy.

Osiągnięte przez tych uczestników czasy zaliczały się do indywidualnej klasyfikacji Otwartego Pucharu Polski WST Lap Race.

– Jako organizatorzy, spodziewaliśmy się szybkiej jazdy i doskonałych czasów, co szczególne narażało sprzęt na usterki. Na szczęście większość uczestników okazało się być rozsądnymi kierowcami, którzy nie tylko nie stwarzali groźnych sytuacji, ale doskonaląc się uzyskiwali doskonałe czasy – tłumaczy Dariusz Krupa, Koordynator TPTD.

Oprócz samochodów zaproszonych przez Bogart Racin Team, w grupie których dominował przekrój japońskiej motoryzacji, na torze mogliśmy podziwiać Renault Clio RS CUP, Nissana GTR, MG ZR 160 czy ponad pięciuset konne Lamborghini Gallardo Superleggera. Kolejnym niecodziennym widokiem podczas Tor Poznań Track Day, były samochody Radical SR3 RS. A to dzięki współpracy z Radical Racing Academy, które pojawia się na imprezie od początku sezonu.

Świetne czasy supesamochody oraz niezła zabawa. Tak pokrótce można podsumować ten dzień pełen wrażeń!

Przy okazji Tor Poznań Track Day, w obrębie toru kartingowego, odbywały się również szkolenia z drifftingu Szkoły Drifting.pl Macieja Polody, gdzie wszyscy, którym sportowa jazda na wprost nie wystarcza mogą spróbować swoich sił w jeździe bokiem.

Kibice wstęp na teren imprezy mają darmowy. Mogą obserwować postępy i zmagania uczestników z tarasu widokowego wierzy oraz trybun.

Obserwatorzy mogli (i za każdym razem mogą) również wykupić „Taxi driving” – czyli przejechać się samochodem sportowym na fotelu pasażera. Partnerowi TPTD – Carrera Cars Team – udostępnia też możliwość wypożyczenia samochodów marki Porsche oraz indywidualne zajęcia z instruktorem. Jeden ze śmiałków osiągnął w ten sposób doskonały czas 1:55.122 min.

Sezon się kończy i została już ostatnia edycja Tor Poznań Track Day, która odbędzie się 20 października, jest otwarta dla wszystkich, nawet tych nie posiadających doświadczenia na torze wyścigowym, a pragnących „dojeździć” letnie opony…

Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji na stronie www.tptd.pl. Na miłośników torowej jazdy dodatkowe atrakcje, w tym zdjęcia i filmy, czekają na oficjalnych profilach imprezy na Facebooku (facebook.com/TPoznanTrackDay), Twitterze (twitter.com/tptd.pl) i YouTube -(youtube.com/tptdpl).

Teresa Cichacka (Automobilklub Wielkopolski)

Fot.: Automobilklub Wielkopolski