TOYOTA: C-HR W NOWYCH WERSJACH GR SPORT ORAZ EXECUTIVE

Gama Toyoty C-HR w roku modelowym 2021 zostanie powiększona o dwie nowe wersje. Pierwszą z nich jest GR Sport, drugą – Executive.

Użytkownicy będą mieli więc do wyboru albo wyjątkową dynamikę i osiągi, albo bardziej wyrafinowana stylistykę.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Toyota C-HR zadebiutowała na rynku w 2016 roku jako dynamiczny crossover. Model GR Sport jest inspirowany barwami Toyota Gazoo Racing. Ma jeszcze bardziej dynamiczny wygląd zewnętrzny i bardziej zdecydowany charakter wnętrza. Z kolei wersja Executive to wariant bardziej elegancki, który oferuje kompozycje dwukolorowego nadwozia, nowe 18-calowe felgi aluminiowe, a także opcjonalną tapicerkę Leather Beige, dostępną w pakiecie VIP.

Cała gama Toyoty C-HR została wyposażona w najnowszą wersję układu Toyota Safety Sense, który został wzbogacony o nowe systemy bezpieczeństwa czynnego.

TOYOTA C-HR GR SPORT

Wersja GR Sport ma specjalnie zaprojektowany pas przedni z czarnym tłem emblematu marki, a także przyciemnionym wnętrzem kloszy lamp, z kolei środkową część zderzaka oraz otoczenie lamp przeciwmgielnych wykończono w kolorze Piano Black. Całość uzupełnia grill w kolorze ciemnego chromu, a także nowy spojler przedni.

Patrząc z boku rzucają się w oczy 19-calowe felgi. Z tyłu emblemat marki Toyota umieszczono również na czarnym tle, otoczenie świateł jest w kolorze Piano Black, a dolna część zderzaka została specjalnie zaprojektowana do tego modelu. Wersja Gdostępna jest w siedmiudwukolorowych wersjach kolorystycznych.

Deska rozdzielcza wersji GR Sport została wykończona listwą dekoracyjną w kolorze Cool Silver, a fotele tapicerką skórzaną z elementami alcantary. Kierownicę obszyto perforowaną skórą. Przeszycia czerwoną nicią znajdziemy także przy lewarku zmiany biegów. Do tego dochodzą nakładki progowe, logotypy GR Sport, a także animacja ekranu TFT z akcentami GR.

GR Sport wyposażono w przyciemniane szyby tylne, inteligentny kluczyk, przednie światła w technologii LED, automatycznie składane lusterka, podgrzewanie przednich foteli oraz elektryczną regulację fotela kierowcy, a na liście opcji znajdziemy system nawigacji satelitarnej Touch 2 with GO oraz system Premium Audio JBL z 8 głośnikami i subwooferem.

Wersja GR Sport ma przeprojektowane zawieszenie i układ kierowniczy. Nowe opony Continental Premium Contact 6 (225/45), zwiększają przyczepność.

TOYOTA C-HR EXECUTIVE

Samochód w tej wersji debiutuje w dwóch nowych dwukolorowych kompozycjach, a paleta kolorów została rozszerzona o nowy lakier – Oxide Bronze. Standardem są także nowe 18-calowe felgi aluminiowe o 10 podwójnych ramionach, a opcją – tapicerka skórzana w wariancie Leather Beige z elektrycznie sterowanym fotelem kierowcy, dostępna w pakiecie VIP.

ROZBUDOWANE SYSTEMY TOYOTA SAFETY SENSE

Toyoty C-HR 2021 zostaną wyposażone w najnowszą wersję Toyota Safety Sense. Do układu wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) zostało dodanych kilka nowych funkcji. Należy do nich asystent kierowania (ESA), który jest połączony z funkcją wykrywania pieszych w dzień oraz z układem zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (ITA).

C-HR będzie wyposażony także w asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA). Nowe systemy zawierają też tempomat (ACC), który w połączeniu z systemem odczytywania znaków drogowych tworzy inteligentny adaptacyjny tempomat IACC. System ten, za zgodą kierowcy, automatycznie dostosowuje prędkość do wartości umieszczonych na znakach drogowych.

Sprzedaż Toyoty C-HR w wersji GR Sport rozpocznie się w styczniu 2021 roku. Odświeżona wersja Executive jest dostępna w salonach od listopada 2020 roku.