TOYOTA: GWIAZDY HOLLYWOOD WYBIERAJĄ MODEL PRIUS

Prius_holy1

Toyota Prius jest jednym z najoszczędniejszych samochodów. Szczególną popularnością cieszy się w Kalifornii, znanej z proekologicznego nastawienia większości mieszkańców.

Model upodobały sobie zwłaszcza gwiazdy Hollywood, które łatwo można spotkać na ulicach Los Angeles za kierownicą hybrydowego samochodu.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Należą do nich m.in. Jessica Alba, Natalie Portman, Julia Roberts, Orlando Bloom czy znany z ekologicznego zaangażowania Leonardo diCaprio. Do Priusa chętnie wsiadają młodzi aktorzy, np. Miley Cyrus, jak i legendy srebrnego ekranu, np. Harrison Ford.

Prius_holy2

W latach 2012 i 2013 Prius był najchętniej kupowanym modelem w Kalifornii. W roku 2014 o włos wyprzedziła go Honda Accord, rozchodząc się w 71 578 egzemplarzach, w porównaniu do 71 210 Priusów. Hondzie udało się zająć pierwsze miejsce, mimo że sprzedaż hybrydowej Toyoty wzrosła w Złotym Stanie o 2 proc. Wiele jednak wskazuje na to, że w 2015 roku Prius odzyska koronę – jesienią czeka nas premiera długo oczekiwanego nowego modelu 2016.

Będzie to prawdopodobnie jedna z największych sensacji tego roku. Nowy Prius będzie nie tylko oszczędniejszy o 15% od obecnego modelu i znacznie bardziej dynamiczny, nie tylko zainauguruje wprowadzanie przez Toyotę do kolejnych modeli modułowych platform TNGA nowej generacji, ale też czeka go rewolucja w designie.

Prius 2016 wyglądem ma przypominać bardzo odważny w stylistyce model C-HR, którego premiery spodziewamy się również na przełomie 2015 i 2016 roku. Niegdyś bardzo odważna stylistyka Priusa wielu kierowcom już się nieco opatrzyła, dlatego zdecydowane zmiany designu na bardziej sportowy będą mile widziane wśród miłośników modelu.