TOYOTA YARIS ZWYCIĘZCĄ KONKURSU SAMOCHÓD ROKU 2021

Toyota Yaris została Samochodem Roku 2021. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Genewie i była transmitowana na żywo na stronie internetowej Geneva International Motor Show, której zespół organizował ceremonię dziesiąty rok z rzędu.

59-osobowe jury, składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów, wybrało zwycięzcę spośród siedmiu modeli, które dostały się do rundy finalistów w pierwszej turze głosowania.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Trofeum Samochód Roku przyznawane jest od 1964 r.

– Godny zwycięzca tegorocznych wyborów, który zasłużenie wygrał z sześcioma czołowymi pojazdami – powiedział Frank Janssen po ogłoszeniu wyników prezes plebiscytu.

– To wielki zaszczyt dla Toyoty i chciałbym podziękować jury za uwagę i uznanie. Chciałbym również skorzystać z okazji, aby docenić pasję naszych zespołów programistycznych w Europie i Japonii. To najlepszy Yaris w historii i zgodnie z zamierzeniami Akio Toyoda, już teraz wywołuje uśmiech na twarzach naszych klientów – komentował Matt Harrison, wiceprezes wykonawczy Toyota Motor Europe.

W tym roku wybory odbyły się w wyjątkowych warunkach. Zamiast zwykłego wydarzenia otwierającego w dni prasowe Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (GIMS), ceremonia była transmitowana na żywo w Internecie, tak jak to było w 2020 roku.

Wyniki The Car of the Year 2021

1. Toyota Yaris – 266 pkt.;
2. Fiat 500 – 240 pkt.;
3. Cupra Formentor – 239 pkt.;
4. Volkswagen ID.3 – 224 pkt.;
5. Škoda Octavia – 199 pkt.;
5. Land Rover Defender – 164 pkt.;
6. Citroën C4 – 143 pkt.