VANCIK RALLYSPRINT KOPNA: POLOŃSKI W MODELU ABARTH 124 RALLY RGT

Abarth1

Najbliższy weekend będzie kolejnym startem w harmonogramie ekipy Rallytechnology. Po zeszłotygodniowym Tarmac Masters tym razem ekipa udała się za południową granicę, na 25. Vančík Rallysprint Kopná.

Wszystko za sprawą debiutu nowej rajdowej broni Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka, których na odcinkach zobaczymy w samochodzie Abarth 124 Rally RGT. Po zeszłorocznych startach Fordem Fiesta R5, tym razem duet staje przed zupełnie nowym wyzwaniem.


Zobacz także:

RAJDY


 

Czeska impreza będzie pierwszą, w której Mistrz Polski w Grupie 2WD z sezonu 2016 wsiądzie do rajdówki napędzanej na tylną oś. Dla zabrzańsko – ustrońskiej załogi będzie to kolejny etap przygotowań do startów w Abarth Rally Cup rozgrywanym w ramach FIA ERC. Dzięki temu polscy kibice zobaczą Abartha także w Polsce, na odcinkach 76. Rajdu Polski, który będzie trzecią z sześciu rund cyklu.

Abarth2

Nie mniejsze emocje czekają kibiców na trasach pierwszej rundy Czech Rallysprint 2019, która jest jedną z najstarszych imprez tego typu u naszych południowych sąsiadów. Do miejscowości Slušovice zjedzie ponad 120 załóg, wśród których nie zabraknie topowych rajdówek oraz zawodników ze ścisłej czołówki czeskiego i polskiego czempionatu. Na liście zgłoszeń znalazło się między innymi 8 samochodów R5 i 3 rajdówki klasy WRC.

Rywalizacja odbędzie się w sobotę, na 7 odcinkach specjalnych o łącznym dystansie prawie 70 km. Polscy kibice nie będą mogli narzekać na brak wrażeń. Barw „biało- czerwonych” obok Polońskiego i Sitka będzie bronić w sumie sześć załóg.

Abarth3

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): Po starcie w Tarmac Masters, który niestety nie zakończył się dla nas szczęśliwie, kolejnym polskim startem będzie Rajd Świdnicki – Krause, od którego dzielą nas już tylko dwa tygodnie. Teraz przyszedł czas na pierwszy start zagraniczny, a okazja jest wyjątkowa, ponieważ pod naszymi namiotami pojawi się Abarth 124 Rally RGT. To pierwsza rajdówka z napędem RWD w naszej stajni, a wiążemy z tym samochodem duże nadzieje. Przez lata dotychczasowej współpracy z Darkiem Polońskim osiągnęliśmy wiele doskonałych wyników i wielokrotnie sięgaliśmy po najwyższe trofea. Jesteśmy dumni, że wspólnie z załogą będziemy podejmować nowe, emocjonujące wyzwanie i jestem przekonany, że ten sezon przyniesie naszemu zespołowi kolejne cenne sukcesy. Pierwsza odsłona to Rallysprint Kopná, na której zobaczymy imponujący wachlarz rajdówek, od samochodów historycznych, po WRC nowej generacji. Tylnonapędowy Abarth będzie świetnym uzupełnieniem tego zestawu, a zobaczenie go „w akcji” na pewno spotka się z wielkim aplauzem kibiców. Darek i Łukasz z pewnością o to zadbają. Trzymajcie kciuki za naszą załogę!

Fot.: Rallytechnology